Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van megint fogkő a...

Miért van megint fogkő a fogaimon ha minden nap mosom a fogam rendesen? Elektromos fogkefével is! 2hónapja szedték le! ínygyulladásom is van, de múlóban!

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egyéni hajlam kérdése, valakinek még soha nem kellett fogkövet leszedni, valakinek meg évente menni kell... ilyen a nyálad, hogy könnyen kicsapódnak belőle ezek a sók és lerakódnak a fogadon. Én márciusban szedettem le, de már jön vissza az alsó fogaim belső részén:(
2009. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem is ott,de ez olyan gáz hogy rendesen ápolom és ez van!!!!
2009. aug. 29. 09:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt 17 évig, aztán lett fogszabályozóm, azóta hiába mosok naponta akár 6-7x fogat, mégis kialakul pár hónap alatt. Főleg az alső metszőim nyelv felöli részén, szóval még nem is ott, ahol nehezebb lenne megmosni a fogszabi miatt.

És elvileg ha nincs lepedék, nincs fogkő. Én használok vagy 4 féle fogkefét egy fogmosásnál a fogszabi miatt, dehát ezekszerint mégis marad lepedék 6-7 fogmosás mellett is. Ettől kezdve nem tudok vele mit kezdeni, csak annyit, hogy a dokim leszedi 2-3 havonta. :)

És tényleg nem csak attól függ, hogy mosol-e rendesen fogat, hanem a nyáladtól is és az ételek állagától is, amit eszel. A puha dolgoktól könnyebben alakul ki, mert a kemény, "rágós" dolgok segítenek az öntisztulásban, "ledörzsölik" a lepedéket (ez msot így kicsit undorítóan hangzik, bocsi :). És ebben biztos, hogy van valami, mivel a fogszabályzó miatt szinte egyáltalán nem eszek kemény dolgokat, friss zöldségeket.

Esetleg próbáld ki, hogy minden nap megeszel egy nyers répát, karalábot, amit szeretsz. :)

2009. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!