Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogak kiműtéséhez...

Bölcsességfogak kiműtéséhez kérhetek altatást?

Figyelt kérdés
Mind a 4-et ki kell majd szedni. Bal felső félig, jobb felső épphogy, a két alsó pedig még mélyen íny alatt van. A felsők már keresztharapásba tolták a többi fogamat. Szóval utána fogszabályzó. Ráadásul nőtt egy 33. fogam a bal b.fogam mellett... Szerdán megyek konzultációra. Rettenetesen félek a fogorvosoktól, a fúró hangjától egyenesen rosszul vagyok. Kérhetem hogy altatásban csinálják? Kettőt-kettőt terveztünk. Mi a menete egy ilyen műtétnek? Meddig tart??? 4 hónapja gerincsérvet állapítottak meg nálam, 4 ágyéki csigolyámnál, habár csak 20 éves vagyok, ha fél óránál tovább ülök ˝fél ülőhelyzetben˝ teljesen kivan a hátam... Ettől is nagyon tartok... 3 hónapja van melóhelyem nem igazán hiányozhatnék :( szerintetek hogy kalkuláljak? Utána jöhet az intenzív gyógytorna hogy elkerüljem a műtétet. Meddig várjak a gyógytornával? Vagy lehet egyszerre?

2013. jan. 20. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha mind a 4-et veszik ki akkor általában automatikusan altatásban csinálják, de ha nem, akkor kérheted persze.
2013. jan. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nem ajánlották fel sajnos, tehát nem választhattam.

25 percig tartott egy fog, 5 év elteltével is fáj.

Mai eszemmel ki sem szedetem, vagy keresek másik fogászatot, hogy altassanak, de most se tudok másik kompetens fogászatról azon kívül, ahova tartozom a SOTÉra.

Anyukám biztatott, hogy egy fél pillanat alatt kikapják, ebben a hiszemben mentem be...

2013. jan. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is mind a 4 kijött, és kihúzták. Nem altattak, csak érzéstelenítés volt, és kihúzták rendesen. Pedig a 2 felső bölcsességfog épp hogy kibújt.
2013. jan. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha 4-et vetetsz ki egyszerre, akkor szoktak altatni, de azt nem ajánlom, nem fogsz tudni enni egyik oldalt sem egy hétig, csak levest tudsz majd inni.

Nekem úgy volt, hogy egyik oldalt vettem ki 2-őt egyszerre. Ilyenkor nem érdemes altatást kérni, az még jobban megviselne. Maga a műtét nem fáj, érzéstelenítik. Amikor kezd kimenni az érzéstelenítő, akkor kezed érezni, akkor rögtön vegyél be fájdalomcsillapítót és pihenj, borogasd. Utána másnap biztos nem tudsz dolgozni, következő nap talán, de hajolgatni, emelni kb egy hétig nem szabad. Vetesd ki pénteki napon, akkor hétvégén átesel a nehezén, és hétfőn mehetsz dolgozni.

2013. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
4. vagyok újra. Ha normálisan nőnek, akkor lehet húzni, ha ferde, az már műtét. Ha kicsit ki van bújva, akkor könnyebben ki tudják venni. nekem a hegye kilátszott, plusz a másik félig, pár másodperc alatt kijött. De függ az orvostól is, én magánban vetettem ki, nem volt olcsó. De megint kell mennem a másik kettőt kivetetni, még nem tudom merjek e államiba menni, az ingyen van.
2013. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat :) Én is magánba megyek, és úgy gondoltam hogy egyik oldalon 2-t, aztán majd a másik oldalon is. A két alsó az ferdén nő, a két felső pedig csálén :/ iszonyatosan be vagyok tojva, annyiszor cseszték már el sztkban a fogam... Mindig maszek hozta helyre, már egy sima töméstől is rettegek, szájzáram is volt már kétszer :( pont a bal alsó mellett van egy fogam aminek a 3/4-e tömés, gyökérkezelve is van, a b.fogam annak a gyökerét nyomja... Remélem az nem törik össze.. :( attól félek még (tudom hülyeség, na de mégis) hogy a bánatba tátom akkorára a szám? A fogorvos nem tudta megnézni a félig kibújt fogam, mert annyira hátul van és olyan helyzetben... Iszonyat pici vagyok alig lépem át a 150 centit.... :(
2013. jan. 20. 20:53
 7/8 anonim válasza:

Ne aggódj, ha magánba mész, biztosan jó kezekben leszel! :) A száj nyitását is biztos megoldják valahogy. Nekem is egész hátul volt, mégis hozzáfértek, és én is ismerem az sztk-magán különbségeket.

Az altatást meg megkérdezheted az orvostól, de hidd el, felesleges, semmit sem fogsz érezni, és ha minden jól megy pár perc alatt kész leszel. Ők a röntgen alapján előre tervet készítenek, ezért tudják szakszerűen és gyorsan kiemelni a fogat.

2013. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat:)

Nem tudom olvassa e ezt még valaki, de lenne egy párkérdésem. Betegség miatt, most csütörtökön lesz az első. A bal felső.Emellett a fogam mellett van mélyen, a 33. tartalék fogam:D Olyan kérdésem lenne, hogy tuti vágják, meg vésik most már. Hogy tudom tisztán tartani? Mire figyeljek majd? Pénteken nem megyek dolgozni az tuti, viszont hétfőn újult erővel. Nem lesz lehetőségem se fogmosásra se semmire. És ettől nagyon tartok, mert bármi kis picike sérülést csinálok az ínyemen, (pl erősebben mosok fogat, megszúrom) mindig aftás lesz:( Nem szeretném ha elszaporodnának benne a bacik. A másik pedig voltam vérvételen( vashiányos vérszegénység miatt 2-3 havonta járok, szedek is rá gyógyszert, nem tudom fontos e ez a dokinak majd, plusz penicilin érzékeny vagyok) és 5x-ös értékben van a véremben a C reaktív fehérje, ami a belgyógyász szerint gyulladást jelent. azt mondta nem tudja mitől lehet, akár lehet a fogamtól is. Emellett a nyaki nyirokcsomóim folyamatosan megduzzadnak estére.Hol fájnak is hol nem :( :( Ez mind lehet a fogamtól??

2013. márc. 19. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!