Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogak műtét?

SNW kérdése:

Bölcsességfogak műtét?

Figyelt kérdés

tegnap előtt elkezdett fájni a jobb felső utolsó fogamnál, ma a bal felső utolsó fogamnál, mind a két helyen lehet érezni hogy elkezdett nőni a bölcsességfogam, a doki is ezt mondta.

Felírt Cataflamot 2x1 hogy ez gyulladáscsökkentő is egyben, (én úgy tudom hogy fájdalomcsillapító)

és ha nem múlik 3 napon belül akkor röntgen.

Kérdem én, ezzel csak a tünetet mulasztja el, a probléma továbbra is megmarad, érdemes ezzel várni?

a Műtétet a Szekszárdi SZTK-ban végeznék, mire kell felkészülnöm? egyszerre kettő fogat is kiszednek? altatást kérhetek?



2012. nov. 19. 13:29
 1/8 anonim válasza:
Az első pár nap kellemetlen és kissé fájdalmas, de mindenképp csináltasd meg. Elég komoly problémákat okozhat, ha nem szedeted ki őket.
2012. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és kérhetem az sztk-ban az altatást is?
2012. nov. 19. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem nagyon szèpen kinőttek semmi bajom nincs velük.Akkor ezt mindenkinek kikell hùzni?
2012. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sztk-ban nem hiszem h altatnak, azt ugyanis csak korhazban lehet
2012. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akinek egyenesen nőttek ki,annak nem kell kihúzni,csak fokozottan tisztítani,mivel eléggé bent van.Ha meg szuvas lesz,akkor sztk-ban nemnagyon szokták elvállalni a tömögetését,úgyhogy sanszos,hogy magándokihoz kell menni vele(én így voltam a két alsóval).
2012. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

miért lenne szuvas? még kint sincs, egyik sem..

én nem ezt kérdezem :)..

2012. nov. 19. 21:37
 7/8 Blacika válasza:

Nekem három hete szerdán műtötték ki az egyiket, mert ferdén nőtt. Nem teljesen vízszintesen, de pont úgy, hogy fogtorlódást okozott volna és ráadásul be is gyulladt, mert nem lehetett normálisan tisztítani. Én azt mondom, hogy mindenképpen csináltass egy röntgent és, ha műteni kell ne félj. Én nagyon tartottam a dologtól, de tényleg csak az volt a legkellemetlenebb ami a műtét után jött. Nem éri meg altatásban csináltatni szerintem. Gyorsan meg van és nem érzel semmit. Én magán rendelésre mentem el, mert nem bízom az sztkban, de attól függ, hogy milyen doki van ott. Altatást nem csinálnak sztk-ban, de mondom nem is éri meg. Ráadásul nagyon drága. Nekem azt mondták, hogy csak az egy oldalon lévő fogakat szedik ki, ha nem altatnak. Tehát, ha indokolt akkor az alsót és a felette lévőt. Én most megyek a másik műtétre kb. egy hét múlva, de nem félek már. Nem olyan vészes, túl lehet élni.


Remélem tudtam segíteni! Ja és sokkal rosszabb most az a fájdalom amit most érzel a gyulladás miatt, mint maga a műtét.

2012. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek bocs,a választ annak írtam,aki kérdezte,hogy normálisan kinőtt bölcsességfogakat is kei kell e húzni.

A szájsebészeti műtét témához annyit tudok hozzáfűzni,hogy nekem két külön oldalon lévő műtétet(fogbeültetés) külön végezték,mert valami nagyon erős érzéstelenítést kellett használni,amit egyszerre csak 1 helyen lehet alkalmazni.

2012. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!