Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogkrémemhez teszek egy...

Ha a fogkrémemhez teszek egy kis szódabikarbónát és úgy mosok fogat tényleg fehérebbek lesznek a fogaim?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert lecsiszolja a fogzománcot. Csak ne dörzsöld nagyon. Mellesleg, ha ilyen tartalmú fogkrémet veszel azzal is elérhetsz fehérebb hatást.
2013. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és ha szódabikarbónát teszek hozzá nem marja le a fogzománcom?
2013. jan. 30. 21:58
 3/15 anonim ***** válasza:

A neten megoszlanak a nézetek, eddig a fele azt mondja árt a fogyománcanka, a másik fele meg azt hogy egyáltalán nem árt, és a lúgosító hatása miatt fehérít...


Na ki mit tud erről? Kíváncsan várom a további hszeket.

2013. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
úúúúmiketírók *fogzománcnak
2013. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
pont ma próbáltam,és már egy fogmosás után észrevettem hogy fehérebb.:)
2013. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, valóban fehérít, de roncsolja a fogzománcot, ezért heti 1-2 alkalomnál és egy hónapnál tovább nem szabad használni.
2013. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6os, ezt biztosra veszed? Honnan tudod, hogy nem annak a tábornak van igaza amelyik azt állítja, hogy nem roncsolja a fogzománcot, hanem a lúgoítása végett fehérít?


Én nemtudom hogyvan ez, azért kérdezem.

3as voltam

2013. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna a szemcséivel, mechanikailag koptatja a fogzománcot. Nem a kémiai összetétele miatt káros, hanem mert fogmosás közben a szemcsék gyakorlatilag lekoptatják a zománcot a fogakról, ahol előbb-vagy utóbb elindul a szuvasodás.
2013. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, ezt mondja az egyik tábor, ezt értem is idáig. De honnan lehet erről az állításról megbizonyosodnom? Honnan tudhatom hogy a lúgoselméletes tábornak nincs igaza?
2013. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én vegyészeket kérdeztem, azt mondták moshatom vele a fogam semmi baja nem lesz, csak iszonyat az íze !

Több fogorvost megkérdeztem , egyik sem tiltotta, sőt több honlapján is olvasni, mint házi fogfehérítés egyik fajtáját .

Ha a szemcséivel roncsolja a fogzománcot a szódabikarbóna, akkor mi a helyzet a fogfehérítő porokkal ???

2013. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!