Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciszta a fogon, kinek volt már?

Ciszta a fogon, kinek volt már?

Figyelt kérdés

2 éve műtöttek, 2 fogamnak a csúcsát megcsonkították, hogy a cisztát eltávolítsák. Most újra fáj, de másik fogamon.

Mitől lehet? Nem lehet valahogy "kiírtani"? vagy most már örökké előfog jönni? Fiatal vagyok nem szeretnék rossz fogakat... :((


2013. febr. 2. 23:08
 1/5 anonim válasza:

oh nekem majd tavasszal kell mennem "csonkítani" mert 2 éve nem akar felszívódni az egyik fogamról a ciszta:(

bocsi, hogy nem ide vág, de milyen a beavatkozás? fájdalmas?

2013. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem most műtöttek vele,több mint 4 fogamon volt ciszta,még nagyon érzékenyek a fogak és úgy érzem mintha mozogna 2.Félek hogy ki kell húzni,ráadásul elöl is van.Mondjuk eléggé megkínozták,1.5 órás volt a műtét.Én azt hallottam hogy újra előjön,röntgeneztesd meg a fogakat.Neked milyen volt a műtét?Meddig volt érzékeny a fogad?Mozgott?
2013. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A műtét nekem is elég sokáig tartott, de nem fájt inkább csak nagyon kellemetlen volt...

Az első hozzászólónak írom, hogy a műtét úgy zajlik, hogy kapsz érzéstelenítőt utána felnyitják az ínyedet és a szétfeszített nyíláson keresztül először megfúrják a fogat, majd (legalábbis esetemben) kalapáccsal eltávolítják a fogcsúcsot a cisztával együtt valamint próbálják az összes beteg szövetet eltávolítani.

Gyökértömést is csinálnak, azzal zárják le a fogat.

Utána egy jó pár napig be lesz dagadva az arcod.

Második kommentelő ne aggódj nekem is pont így volt.

Utána több mint egy (!) évig érzékenyek voltak a fogaim, de olyan szinten, hogy azon az oldalon nem mertem evésnél rágni sem mert féltem h "kitörik".

Most már teljesen jól vannak.

Kell idő amíg az a terület "becsontosodik".

Most a másik oldalon fáj egy fogam, de majd elmegyek röntgenre és kiderül :/

Azért nem örülnék neki..... mert akárhogy is nézzük egy ilyen csonkított fog nem teljes értékű már.

2013. febr. 5. 08:07
 4/5 anonim válasza:
köszi a választ! háát.. nem lettem nyugodtabb:S
2013. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a választ,most egy kicsit megnyugodtam,nem is merek rágni elől,fogat mosni is alig birok azon a területen.
2013. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!