Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökéreltávolításom lesz...

Gyökéreltávolításom lesz pénteken a szájsebészeten. Mire számítsak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A fogamat meghagyják, csak a gyökeret szedik ki alóla. Iszonyúan félek...

#szájsebészet #gyökéreltávolítás
2013. febr. 4. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem már volt gyökérkezelésem és semmi fájdalmat nem éreztem! Kaptam az elején érzéstelenítőt, teljesen elzsibbadtam tőle! Én is féltem tőle, mert sok rosszat olvastam róla, van akinek fájt. Magánorvoshoz mész?
2013. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy csinálják? Olyan mintha azt mondanád, hogy kivágjuk a fa törzsét, de a lombkoronát meghagyjuk...
2013. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magánorvos lesz igen. Második: nem tudom, hogy hogyan csinálják, nem csináltak még ilyet nekem. Azért is kérek tapasztalatokat. :-)
2013. febr. 4. 17:02
 4/8 Diarmand ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a koronát meghagyják és a gyökeret kiszedik. A fogat a gyökere tartja a helyén, a csontban.


Azt tudom elképzelni, hogy gyökércsúcs-amputáció lesz, amit akkor alkalmaznak ha az egyik gyökércsatorna gyulladt és nem lehet kikezelni a gyulladást. Persze ez csak többgyökerű fognál lehetséges. Felvágják az ínyed és kiszedik a lefűrészelt csonkot.


Nekem ilyen még nem volt, csak gyökéreltávolítás miután sikeresen beletörték a fogam. (aka. vésés). Nem volt kellemes, egy órán át csinálták, a csont fúrásánál már az injekció sem hatott. Egyébként sima ügy volt (nekem).


Nem hinném, hogy különösebben fájna a műtét (mert ez az), főleg, hogy magánorvos végzi. Elképzelhető egy kis fájdalom, de kibírható.

2013. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyökeret csak akkor szoktak eltávolítani, ha letörik a fogkorona. A gyökérkezelést pedig szimpla fogorvosi ellátásban végzik, nem szájsebészeten...

Tehát még mindig rejtély...

2013. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Össze van nőve két gyökér. Az egyik fogat kihúzták, ami alatt a gyökér össze van nőve a másik gyökérrel.
2013. febr. 4. 18:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítés után valószínű ki kell vésnie.Sajnos kellemetlen érzés,meg majd otthon fájdogálhat a műtét után!

Ne félj!:)

Az ember agya sokkal rosszabbra gondol,mint ami általában történni fog.

Persze nem olyan lesz mint a fodrásznál,de túl leszel rajta(muszáj).

2013. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
most nem elrémitésül, de mindig azt mondják hogy á nem fog fájni meg á rutinbeavatkozás főleg az egészségügyidolgozók... de nekem eddig aza tapasztalatom hogy akármit csinálnak az kib*szott fájdalmas... biztos nekem alacsony a fájdalom küszöböm, de kikell birni rossz dolgokat a nagyobb jó érdekében, szal azért ne félj :) majd elmúlik... (azért néha megszadiznám azokat akik azt mondják hogy nem fog fájni... szerintem jobb tudni mire számitson az ember) mondjuk ilyen beavatkozásom még nem volt... de nekem még a fogfurás is rossz érzés volt... akkor ebbe belesem gondolok
2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!