Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó? (bővebben lent)

Fogszabályzó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyünk a fogszabályzós dokihoz, hogy megmondja kell-e fogszabályzó és ha igen akkor milyen. Olvasgattam a neten a fogszabályzóval kapcsolatban és eléggé félek most. Miket lehet enni fogszabályzóval és miket nem? Minimum mennyi időre rakhatják fel a fogszabályzót? Mitől függ, hogy külső illetve belső fogszabályzót kapok? Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 8. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon kemény (répa, mogyoró) nem igazán ehetsz. Bár szerintem az első 1-2 héten ezt elképzelhetetlennek fogod tartani. Eleint feszíteni fog. Húzza az összes fogad és még kenyérbe is fáj majd beleharapni. Idővel persze teljesen hozzá fogsz szokni. Pattogatott kukoricát sem ajánlják, mert beleragad. Egy idő után már lesz annyi rutinod, hogy ki tudd mosni fogkefével. Rágó is beleragad(hat, hogyha idétlenül rágod. Nekem nem volt vele bajom).

Minimum 9-10hónap, de ez tényleg nagyon kevés. Nekem egy évig volt. De van akinek akár 3 évig is, ez a fogaid állapotától függ és attól, hogy mennyi idős vagy (minél több, annál nehezebben mozognak).

Attól függ, hogy milyen fajtáért fizettél. A belső egy esztétikusabb típus, alig lehet észrevenni. Azonban jobban feltöri a nyelvet. Ez drágább.


17L Örülök, ha segíthettem :)

2013. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Amúgy 16 leszek nemsokára és lány vagyok.
2013. febr. 9. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
az relatív fiatal. a fogaid helyzete sokat számít azonban...
2013. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:)
2013. febr. 10. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!