Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A hátsó fogaim az ínyemmel...

A hátsó fogaim az ínyemmel egy szintig vannak törve, mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Gondolom ki kéne húzni őket és műfogsor, de elől is meg kellene csináltatni még, viszont nem igazán van rá pénzem. Ha kihúzzák akkor meg még ennyire se fogok tudni rágni. Lehet olyat hogy a bent maradt gyökereket betömi az orvos?

És elől ha lyukak vannak azt be lehet tömni?

19/L



2013. febr. 12. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy gyökérkezelés, és implantátumot ültet rá. Ami sokkal drágább, viszont csináltathatod egyesével, ahogy lesz pénzed.


Mindenképpen menj el orvoshoz és csináltass egy állapotfelmérést, valamint egy körülbelüli kalkulációt.

2013. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szégyelnék elmenni fogorvoshoz :(
2013. febr. 12. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp el kéne menni,mert a szétszuvasodott fogak csúnya gyulladást okoznak és az idővel pokoli fájdalommal jár.A még menthető gyökereket gyökérkezelni szokás,de utána csap és korona kell rá,ami ugye fizetős,máskülönben marad a húzás.Az előző válaszoló rosszul írta,implantátumot akkor szoktak berakni,ha már ki van húzva a fog.
2013. febr. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szoktak fájni, de régebben sokkal jobban fájtak, akkor is kibírtam.
2013. febr. 13. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz elmenni dokihoz,nem igazán értem,hogy mért tetted fel a kérdést,magától nem fog megoldódni a probléma.Én nekem ki kelett húzni az alsó hatosaimat és implantátummal pótolni.A hetesek is elég ramaty állapotban voltak,az egyiket gyökérkezelni is kelett,a másikat csak újratömni.Nem kevés pénz és fogászaton rohadás volt,de a rágóképességem újra normális.
2013. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem fogjuk tudni a fórumon megoldani. Csak egy fogorvos segíthet ezen. Ciki, nem ciki ez van.
2013. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Otthon semmit, orvoshoz meg szégyellsz menni, tehát marad így, ahogy van.
2013. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha így marad akkor majd szépen el fognak tűnni a fogaim? Vagy mi fog történni velük?
2013. febr. 22. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Be fognak gyulladni és amolyan hörcsög képed lesz. Plusz szépen lassan lebontódik az állkapcsod és állcsontod csontállománya.


Menj dokihoz, nincs mit szégyellned. Ha nem teszel ellene, egyedül az szégyellni való.

2013. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!