Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemrég húzták ki a fogamat,...

Nemrég húzták ki a fogamat, és megőrülök annyira fáj, és még mindig vérzik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3-4 órája lett kihúzva az alsó, utolsó előtti, körülbelül 1 cm-es gyökere volt, és be volt gyulladva, és igen, ennyire nagy, nem ámítás 1 cm-es volt.. Még azóta vérzik, és rágni nem bírok, mert fáj az injekció helye, nem bírom kitátani a szám.. A fog helyen meg lüktet, és ennyire még sosem fájt. Mindjárt beveszem a fájdalomcsillapítót, de kibírhatatlan.. Nagyon elegem van, mit csináljak vele, mert a rubofen sem sokat segített.. Hátha még egy.
2013. febr. 13. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Tesómnak is fájt és vérzett a húzás után, visszament, és kiderult, hogy a dokinéni nem szedte ki teljesen a gyokeret. Bár o délelott ment vissza, ilyenkor nem tudom, mit lehet tenni.
2013. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Cataflam jobban hatott, mint a többi fájdalomcsillapító. A mélyhűtőből vettem ki mirelit zöldborsót, de az minegy, bebugyoláltam ruhába és az nyomtam rá hűtésként.
2013. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

már mint az arcomra kívülről. Lefagyott szinte, de jobb volt egy idő után.

/ előző válasz folyt. :) /

2013. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Miklós G. ***** válasza:

NE vegyél be egymás után több ugyan olyan hatóanyagú fájdalomcsillapítót, ezzel kezdeném. Folytatnám, hogy a Rubophen nem elég hatásos, paracetamol hatóanyaga miatt. Ami ilyen "durva" esetekben segíthet az a Catflam (diclofenac) vagy a Demalgon (aminophenazone). Ha nincs, akkor próbálkozz ibuprofen-nel (algoflex, Advil stb.). Ugyan olyan hatóanyagú analgetikumok között min. 6 óra szünetet kellene irodalmilag tartani. Ezt én támogatom.

Másrészről, lehet, hogy nem ártott volna egy antibiotikum kúra sem (de az orvosod nem fogom nyilván felülbírálni), ugyanis az eltávolított fog (pláne gyulladt területen) helye óriási gócpont és nyitott kapu a baciknak. Jobb az elővigyázatosság. Hozzátenném még, hogy ne is nagyon rágj azon az oldalon, folyadékkal se nagyon öblögesd, ne piszkáld a nyelveddel. Várj vele, míg ki nem alakul az ilyenkor szükséges vérdugó és majd szépen lassan megindulhat a gyógyulási folyamat.


Üdv!

2013. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miklós G. ***** válasza:

Hozzátenném még, hogy a Cataflammal csak csínyán, mert a hatásért cserébe hosszabb távon "rombol" is. Viszont tényleg hatásos.

A jegelésről pedig annyit, hogy bár a gyulladást tényleg csökkenti, és átmeneti megnyugvást is hoz, az arcüreg területének nem biztos, hogy jó tesz, szóval azt is csak óvatosan. De ez azért nem egy elvetemült ötlet.

2013. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poiu ***** válasza:
Egy deci pálinka. Az idő az orvosod.
2013. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Miután kiírtam a kérdést, bevettem a rubophent(vagy hogy kell írni..) és lefeküdtem, mert tudtam, hogy úgy is csak az fog segíteni, hál' Istennek sikerült elaludni, nem tudom, hogy, hogy, mert ilyenkor mindig fetrengek, most meg reggel már nem fáj, próbálnék enni, csak az injekcióktól alig bírom kitátani a szám. Corsodillal vagy azt sem tudom, hogyan kell leírni, de azzal jó, ha kiöblítem óvatosan? Vagy Listerine-nel? Mert azért csak nem ártana neki, nem?:/

Köszi a válaszokat.

2013. febr. 14. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!