Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyitott harapást lehet kezelni...

M.Kata kérdése:

Nyitott harapást lehet kezelni fogszabályzóval? 15 éves vagyok, de a fogorvosom azt mondja, hogy ennyi idősen azt már nem lehet, csak műteni. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 19:24
 1/6 anonim válasza:
Én 17 vagyok. Nekem is nyitott harapásom van, de igazából én nem vettem ezt észre meg mások sem. biztosan csak nagyon minimális és azért nem szembetűnő. 1 fogamat ki kell húzni és állandó fogszabit raknak fel. Bár ha nagyon durván nyitott harapásod van akkor éppen elképzelhető hogy nem tudják fogszabályzóval megoldani, persze biztos alakít rajta valamennyit.
2013. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem azért eléggé látszik,de szerintem is segítene rajta :/ mindenesetre köszönöm a választ :)
2013. márc. 4. 20:14
 3/6 anonim válasza:
nekem olyan merteku volt h fogszabalyzoval nem tudtak helyre hozni. 16eves voltam amikor mutottek, most 19 vagyok es egyaltalan nem bantam meg. Egy pesti prof es a fogorvosom vegeztek a mutetet ami 4 oras volt. Tudom ijesztoen hangzik de hidd el nem az. Fajdalmat en szinte alig vagy nem is ereztem, csak zsibbadast mivel atvaghatnak idegeket(lehet h direkt h ne erezd utana a fajdalmat,nemtom) egy hetig voltam korhazba, a fogsorom egy honapig ossze volt drotozva szval csak leveseket, fozelekek levet, yoghurtot ilyesmiket ettem, ki lehetett birni, kozbe egyszer sem jutott eszembe h "minek kellett.." nem bantam meg soha. Es most mar el sem tudom kepzelni h ugy eljek. Szeptemberben mutottek, juliusban vettek le a fogszabalyzomat. Utana gyonyoru fogekszert rakattam fel es azota minden fogorvos dicseri a fogaimat. Szval sztem menj bele a mutetbe ha kell, nagyon nem fogod megbanni :))
2013. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia. Nekem is nyitottharapásom van elég durván,de nekem az orvos azt mondta,hogy fogszabályzóval rendbe lehet hozni. Amúgy aki megnézte,hogy milyen fogszabályzó kell meg így elsőre átvizsgálta a fogaim az lesz a többi ilyen vizsgálatnál is?:)
2013. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha az az orvos teszi fel a fogszabalyzod akkor vegig hozza fogsz jarni :)
2013. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát én a műtéttől eléggé félek,de lehet,hogy végül bevállalom :) egy másik orvos azt mondta,hogy így is lehet élni,nem lesz semmi probléma,másik meg az ellenkezőjét. azt hiszem megkeresek még egy-két orvost,és utána ha nincs más,marad a műtét. azért köszi a válaszokat :)
2013. máj. 15. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!