Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas az, amikor...

Mennyire fájdalmas az, amikor olyan fogat fúrnak, amelyikből kiesett a tömés egy része?

Figyelt kérdés

2 hét múlva kaptam időpontot keddre fogászatra, már múlt héten bejegyeztek, és nagyon félek, mert nekem ez lesz az első olyan, hogy már egy 3 évvel ezelőtti betömött bal felső 6-os fogamat fogják fúrni, mert kiesett belőle a tömés egy része. Mennyire fáj az, amikor fúrják a régi ottmaradt tömést? Ma kezdett el érzkenykedni a fogam, kicsit fájt is reggel 05:30 h körül. Párom azt mondta, hogy lehet, hogy még az érzéstelenítő injekció mellett is fájni fog, és lehet gyökérkezelni kell. Mire számítsak? Kérlek benneteket, akinek része volt már olyanban, hogy kiesett a tömése és úgy aztán újrafúrták, az segítsen azzal a válaszával, hogy vele mi történt, milyen érzés volt neki, előre is köszi!


27/N



2013. márc. 5. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általában már érzéstelenítést adnak előtte, úgyhogy a tűszúrást érzed csak, utána már szinte semmit.
2013. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fúrás nem vészes.

A gyökérkezelés és a húzás az picit. De ne parázz előre ezeken.

Egyébként ha nagyon fáj és úgy érzed nem bírod ki két hétig, akkor hívd fel őket és mondd meg nyugodtan hogy sürgőssé vált a dolog. Ha nem tudnak így sem fogadni azonnal, akkor keress másik orvost.

2013. márc. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem gyulladt és nem kell gyökérkezelni, akkor a fúrás még érzéstelenítő nélkül sm fáj, ha gyökérkezelni kell, akkor is úgy elérzéstelenítik, hogy nem érzel semmit, van már benne tapasztalatom bőven.
2013. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp kérj érzéstelenítőt! Nem is biztos, hogy kell majd gyökérkezelni, ha nem fáj és nincs rá panasz akkor nem fogja gyökérkezelni. De ha mégis gyökérkezelni kell akkor az nyilván picit kellemetlenebb, de ha nincs begyulladva nem fáj nagyon a fogad, akkor a gyökérkezelés sem fog fájni injekció mellett! Az csak akkor borzasztó ha már be van gyulladva a fog, mert akkor nem sokat használ az injekció sem!
2013. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, így már kezdek megnyugodni, és köszi a biztatást! A tűszúrás az mennyire fáj és meddig fáj? Mert nekem 9 éve adtak szurit az ínembe, s már nem tudom milyen érzés... Nem tudom be van-e gyulladva a fogam, mert még csak egyszer fájt ma reggel, de az is elmúlt már azóta, s gyógyszer sem kellett hozzá... Akkor lehet nincs is begyulladva?
2013. márc. 5. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:

"A tűszúrás az mennyire fáj és meddig fáj?"


Alig lehet érezni, ne aggódj. Én az első előtt nagyon izgultam, de inkább az a rossz, mikor utána egy csomó ideig még zsibbadt a szád.


Viszont nekem a helye, ahova szokott utána fájni pár napig, de az is csak nyomásra.

2013. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor nyugi, biztos nincs begyulladva, mert akkor már a falat kaparnád! Szóval ne izgulj! 4.voltam :)
2013. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, így már teljesen megnyugodtam, akkor kb ez a tűszúrás olyan mint pl amikor vérvételkor megszúrnak?
2013. márc. 6. 08:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet kiveszik a maradék tömést és az egészet újra kitisztítják, majd megint betömik
2014. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon pici szúrás lesz, nem fáj
2014. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!