Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó levétel. Lehetnek...

Fogszabályzó levétel. Lehetnek rosszak alatta a fogak?

Figyelt kérdés

A fiamnak (16) most fogják levenni a fogszabályzóját. De nagyon fél, ma mondta el, hogy csak reggelente szokott fogat mosni, akkor sem alaposan, és nem is mindig. Nagyon fél, hogy alatta rosszak a fogai. Nekem pedig nagyon bűntudatom van, hogy nem figyeltem oda jobban, azt hittem ennyi idősen ezt már magától is tudja.

Elképzelhető, hogy alatta rosszak a fogai vagy azt már észrevették volna?


2013. márc. 6. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, nekem az a fogam, amin a gyűrű van hátul, plusz a mögötte lévők az egymásnak fekvő felszíneiken kilyukadtak a gyűrű alatt. Sajnos nem értem el ezek szerint rendesen a fogkefével, pedig minden étkezés után mostam, de napi 3x biztosan.
2013. márc. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évig volt fogszabályzóm, 16 éves koromtól 18 éves koromig. Most vették le fél évvel ezelőtt. Én napi 2x mostam fogat, akkor is 10 percig. Inkább felkeltem korábban miatta, vagy később feküdtem le, de mindig helyesen ápoltam. 3 fogkefém volt, egy kifejezetten fogszabályzóra kifejlesztett, egy sima fogkefe, + még egy nyelvkefe. Ezenkívül minden reggel és este használtam fogselymet, majd Listerine-t (Stay White). Levették a fogszabályzót, egy lyukas fogam sem volt. Még ott sem, ahol a gyűrű volt... Megértem, hogy aggódsz, de sajnos már nem tudsz mit csinálni vele. Gondolom a Fiad is megbánta már. Ha leszedik neki és esetleg tömetni kell, ő is rendesebben ápolja a fogait!
2013. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!