Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fog, szájsebészet....

Letört fog, szájsebészet. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Voltam két fogorvosnál is, első kiakarta húzni, ezért elmentem máshoz, hátha megmenthető. Ő mondta hogy ide szájsebészet kell, mert ő nem meri megcsinálni. Nagyjából úgy néz ki, hogy egyik oldalt megvan a fogam, csak a másik fele tört le, sőt, inkább úgy mondom "kitört". Az ilyet nehezebben húzzák ki? Mennyi az esélye hogy beletörik vagy elrontja?

Tudom, kapok érzéstelenítőt, de még is csak az első kihúzott fogam lesz és félek...(Már olyanoktól tartok hogy fel kell vágni az ínyem stb)

16/L


2013. márc. 9. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani mik az esélyek.De egy ügyes fogorvos ki tudja húzni,letolja az ínyt addig amíg biztonsággal rá tud fogni a fogra és kihúzza.Sajnos nekem 2x volt ilyen problémám,de szerencsére szájsebészeten még nem jártam.
2013. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a félő ezeknél az eltört fogaknál,hogy a fogó nem mindig megoldás.Összeroppanthatja a maradék fogad,és csak utána zavar a szájsebészhez.

Ne félj!A szájsebész felkészültebb az ilyen esetekre!

Határozottságot igénylő munkát végez,nem esik kétségbe ha netán komplikáció lép fel.

Persze kellemetlen,kicsit fájhat is (mindent megtesz,hogy ezeket elkerüljétek a beavatkozás során),de hát mégsem a fodrászához megy az ember. :)

2013. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!