Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cirkónium vagy porcelán...

Cirkónium vagy porcelán korona. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Felső metszőfogaimra szeretnék koronát, elég ramaty állapotban vannak már. Akinek van, mi a tapasztalata? Melyiket érdemes választani? Íny elszíneződése? Ha most megcsináltatom, 5-10 év múlva is olyanok lesznek, elszíneződhetnek? Nem volt fogszabályzóm sem, annak idején szüleim nem nagyon törődtek evvel.. most meg már nagyon nagyon sokba kerülne nekem. Ez, hogy nem állnak szépen nem akadály gondolom a koronának, de az érdekelne hogy behelyezni be tudják úgy, hogy utána normálisan álljanak? Hétfőn megyek amúgy fogorvoshoz evvel kapcsolatban, csak gondoltam érdeklődök itt is tőletek. :) Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm. :)
2013. márc. 15. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A cirkónium koronán is porcelán a borítás,úgyhogy a porcelán helyett a a fémkerámia a helyes megnevezés.Nekem nincs korona a front fogakon szerencsére,hanem két alsó örlőfogam van cirkon koronával pótolva .Front fogakra valószínűleg szintén cirkont fognak javasolni,mert természetesebb hatástnyújt,mint a fémkerámia.
2013. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Közben megcsináltattad már vagy még nem? Nekem hasonló lehetett a helyzetem, senki se mondta soha h mossak fogat, így gyerekkorban tönkre vágtam a fogaimat. A felső két 2-es fogam picit kiállt, az 1-esek befelé és közte almacsutka formában volt tömve már minden oldalról, majdnem minden fogam. Majd az egyik kettesemből letört egy darab, mert az előző fogorvosom szarul cserélt benne tömést. Na akkor nagyon kiakadtam h mosolyogni se fogok tudni lassan és kerestem egy új fogorvost. Eléggé elkeserítő volt az első találkozás: az előző fogorvosom több kárt tett a számban, mint hasznot, ki kellett javítani és cserélni az elvégzett munkáit, illetve javasolta a doki h szabályozáshoz gyengék a fogaim, meg úgyis tömögetve vannak, ha olyan mosolyt szeretnék, mint amilyet szerinte szeretnék, akkor ő azt javasolja, hogy cirkónium koronákkal csináljunk egy szép fogsort, ami legalább védi is a gyenge fogaimat. Én nem bántam meg, 6 koronát kaptam felülre és még 2-2 porcelán héjat a két oldalra. Gyönyörű szabályos lett a felső fogsorom, szabályozni akkor érdemes, ha jó állapotú a fogad, ha nem, akkor gyorsabb megoldás koronát tenni rá, annak az alapját olyanra csiszolja a fogorvos, amilyenre akarja. Nálam szép ívelt fogsort tudtak varázsolni, csak hát igen, az ára. Én személyi kölcsönből finanszíroztam, van aki nagyobb tévét vesz, van aki meg a fogait fizeti ki. Ha még aktuális esetleg a téma és van kérdésed, szívesen válaszolok.
2013. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!