Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhat ráharapásra a...

Miért fájhat ráharapásra a fog és miért hullhat ennyire a hajam?

Figyelt kérdés

Voltam már többször fogorvosnál. Egyszer megállt a töméstől a hajhullásom(gondolom lement a gyulladás). Azután újra fájni kezdett, gyökérkezelte. A mellette lévő szintén fájni kezdett, betömte, de fáj ráharapásra. Röntgen volt, állítólag semmi elváltozás rajta....

Már tényleg szomorú és kétségbeesett vagyok emiatt. A hajam meg....hát egyre kevesebb :((( Tudnátok segíteni? Hova forduljak még ezzel a problémával? Köszönöm!


2013. márc. 23. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Kellene egy teljes panorámaröntgen, hátha más fognál van góc.

A fognak nem szabad ráharapásra fájni.

Ha a fogászati gócot kizárták, másfelé kell góckutatást csinálni, mert nem biztos, hogy fogeredetű a hajhullásod.

A bőröd nem zsírosodok, nem híztál mostanában, ha nő vagy, a menstruációd rendben van?

2013. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia !köszönöm, hogy kaptam választ. Nos, egy kicsit zsírosabb a bőröm és egy két kiló rámszaladt(mondjuk tél van/volt...) :) de azon felül nem tapasztalok más jellegű bajt. Van valami tipped esetleg, hogy másfelé kell menni, mint a fogorvos?!
2013. márc. 24. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a góckutatás nem mutat majd semmit, akkor endokrinológushoz kérj beutalót, mert utána az endokrin betegség a legvalószínűbb.

Okozhatja pl. pajzsmirigy-alulműködés vagy PCOS, de ezer másik endokrin betegség is.


Remélem, megtaláljátok, hogy mi a baj! :)


A fogad pedig, amelyik fáj ráharapásra, menj vissza vele dokihoz, mert nem szabad fájnia. Okozhatja magas tömés is, de ebben az esetben a tömés korrigálása után 1-2 nappal abba kell maradnia a fájdalomnak. Ha viszont nem ez a baj, akkor gyulladás van a gyökércsúcs körül, mondjuk ezt meg nem tudom, hogy hogy nem látta a doki. :-/

2013. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!