Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzós gumizásról...

Fogszabályzós gumizásról valami tippek?

Figyelt kérdés

Fél éve van fogszabályzóm, a dokim most adott ilyen kis apró gumikat, amiket mindennap fel kell raknom, egyet-egyet mindkét oldalra, felül a szemfogakra, alul pedig az utolsó előttire. Reggel kell kidobnom, és újat beraknom, valamint evéshez, fogmosáshoz mindig kivennem.

Mondjuk ha vendégségbe megyek, vagy barátokkal beülünk egyet valahová harapni valamit, akkor mindig ki kell vennem előtte? Ez elég macerásnak tűnik, nem lehet benne semmiképp sem enni?

És amikor megyek vissza kontrollra a dokihoz, akkor tegyek be, vagy ne?

Egyáltalán mennyi ideig elég egy ilyen kis tasakkal?

Később ugyanígy kell majd hordanom, vagy esetleg más fogakra kell majd tennem? (láttam olyan képeket, ahol három fogon volt rajt, ilyen kis háromszöget képezve úgymond)

És mennyire hatásos? Sokat javít majd a fogsoromon? (a doki azt mondta azért kell, mert a felső és az alsó nincs egymáshoz igazodva)



2013. márc. 26. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell valóban, amit a doki mondott, hogy amikor alaphelyzetben van az állkapcsod, akkor "összehúzza" és egymáshoz igazodjon. Az a kis tasak elég sokáig elég! :) de nekem anno pl. azt mondták, ha elfogyna, akkor menjek vissza egy újabb adagért.

Mikor mész vissza konrollra, tegyél be szerintem, én tettem (aztán levette, hogy jobban meg tudja vizsgálni a számat)

Nekem személy szerint egyet kellett hordanom, felső 3as és alsó 3as összekapcsolására (mármint középről számolva a harmadik, asszem az a szemfog..)

Ha valami kajálós helyre mégy, sztem inkább addig vedd ki. (pl pizzázás barátokkal) mert véleményem szerint elég kényelmetlen volt benne enni :) Viszont ha egy-két falatról van szó akkor nem gáz.

Hatásosnak hatásos a dolog, az biztos hogy kevésbé esztétikus. Nekem úgy rémlik 2-3 hónapig kellett ezt csinálnom, de mondták hogy minél többet van bent egy nap annál kevesebb ideig kell használni (persze azt ők is elismerték, ha pl. valami nagyon puccos helyre kellene elmennem, akkor arra a napra ki lehet venni)

Remélem tudtam segíteni :)

2013. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Nekem nagyon rossz véleményem van róla..nekem csak az egyik oldalt kell ezt csinálnom,elsőnek úgy volt hogy csak estére tegyem be,meg ha otthon vagyok.De mivel fél év után igazából semmit se segített,picit a szemfogaimat összehúzta(hozzáteszem,reggel kivettem és amire hazaértem suliból vissza felugrott a fogam..ördögi kör volt).Miután szóvátettem a fogdokinak,hogy szerintemnem működik a módszer,azt javasolta hogy akkor mindig legyen fent,akkor vegyem ki ha eszek,fogat mosok.Megmondom őszintén,azóta se változott semmi,az az egy fogam lejjebb ment,a többi a helyén maradt.Kérdeztem hogy a többire nem kell-e azt mondta nem,elég ha azon van,az majd lehúzza a többit.2 hónap után meguntam,suliba ciki volt hordani,normális kapcsolatban élek,amit lekorlátozna simán,és higéniátlan ki-be rakosgatni pl. suliban.Beszélni meg alig tudtam miatta nyáladzottam meg ilyenek:DDSzóval nem hordom,max estére beteszem.Észre se vette az orvos:DMivel egy év után se tudták megoldani ezt a problémámat,más meg már nincs(orvos mondta,nem én találtam ki)ezért kértem vegyék le,engem az a pici hiba nem zavar,nem is amiatt rakattam fel.Biztos hiányozna nekik az a havi 7ezer forint,mivel azt mondták nem szedik le...:/Állítólag akkor hasztalan lett volna az egész folyamat..
2013. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én egész nap hordtam, és mégsem haltam bele. A párkapcsolataimban sem akadályozott meg sosem az, hogy pár hónapig ilyen gumikat kellett hordanom, amikor olyan helyzet volt szimplán kivettem pár órára. Viszont nem egész napokra, mert úgy tényleg nem ér semmit. Az orvos pedig azt fogja mondani amikor kontroll van, hogy még hordjad, mert nem lát változást. Ha folyamatosan hordod kevesebb ideig kell berakosgatni ezeket.

Nem azért mondják, hogy ne vetesd le a fogszabályozót, mert hiányzik nekik az a 7 ezer forint, hanem mert akkor tényleg értelmetlen volt elkezdeni az egész hercehurcát. (nekem Sztk alapon ment még anno, de ott is azt mondták, nehogy levetessem idő előtt, mert akkor értelmetlen volt belekezdeni. Pedig ott nem kapnak pénzt érte..) Nekem elhiheted, mert 5 évig volt fogszabályozóm, bár az is igaz, hogy nekem elég durva rendellenességek voltak, így eszembe se jutott volna félbehagyni. Viszont amit az orvosok tettek a fogaimmal, az kész csoda volt, és az is a mai napig. Hálás lehetek nekik a munkájukért. Ráadásul a fogszabályozás nem csak esztétikai dolog, hanem ahol összetorlódik, el fog romlani az adott fog.. Pl. torlódás miatt nem tudják normálisan betömni, tovább lesz lyukas, a végén pedig csodálkozik az illető, hogy ki kell húzni. Szóval nem hiszem hogy az túl esztétikus utána. Úgyhogy kérlek a kérdezőt ne buzdítsd arra, hogy semmit nem használnak ezek a gumik, mert arra vannak kitalálva, hogy legyen hasznuk és nem szájtépésből mondják, hogy hordjad.. Szerintem az, hogy pillanatnyilag csúnya ott az a gumi kevesebb ár azért, hogy később normális foga lesz vkinek. (Amúgy nem tudom ez hogy van, hogy neked azért adták hogy "lehúzza" a fogadat, ugyanis ezt azért szokták adni, hogy az állkapcsodat összezárva tartsa alaphelyzetben, és egymáshoz igazodjanak az alsó és a felső fogak. Nekem legalábbis ezt mondták. Ami fogamnak "le kellett volna hogy jöjjön", az alól kihúztak egy másikat, hogy legyen helye, így lejjebb került. Persze én nem vagyok orvos, én csak a saját tapasztalataimat írom le.)

Egyébként ezekről itt lehet bővebben olvasni:

[link]

és kiemelném az alábbi részeket:

"18-20-órás viselésnél pedig már csak 1 mm-t! Így gyakorlatilag 18 órás viselés alatt olyan, mintha nem is lennének a szájban." Szóval nem okoskodni akarok, de ha csak éjjelre rakod be, az való igaz hogy nem ért semmit, nem az orvosod bolond. És ameddig nem fogod tovább berakni, addig ugyanúgy vissza fogja dobni a labdát, hogy még hordani kell.

"nélkülük nem lehetséges a harapás beállítása, hiszen csak azért, mert fogszabályozó készüléket ragasztunk a felső és alsó fogívre, a fogak maguktól nem találják meg a helyes harapási helyzetet." Szerintem ez is magáért beszél..

2013. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Már belejöttem a viselésébe, őszintén szólva nem nagyon zavar, úgyhogy nekem fenn van egész nap, kivéve persze evéskor, remélem tényleg segíteni fog.
2013. ápr. 3. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Segít hidd el :) (1. voltam) Örülök hogy sikerült megszoknod! Nekem első pár napban fájt de aztán jobb lett, végül észre sem vettem hogy fent vannak. Meg ha már ilyet kell hordani kicsit talán közelebb van a vége a szabályozásnak. :)
2013. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!