Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alapból irtózok a fogorvosoktó...

Alapból irtózok a fogorvosoktól! Szájsebészeten mire számíthatok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Amikor elkezdett fájni az ínyem azt hittem hogy jön egy fogam. Nem törődtem vele. Aztán bedagadt a fél arcom és a fogorvos azt mondta hogy nem a fogam jön. Ami régen ott volt fogam az nem jól esett ki csak letört. A gyökere benne maradt az ínyemben. Azt mondta ránőtt az ínyem és ezzel van a baj. Szájsebészeten tudják kiszedni de én rettegek. Anyum azt mondja hogy nem lesz baj meg hogy nem fáj de tudom hogy csak próbál nyugtatni! Mire számítsak? Egri szájsebészeten melyik orvoshoz menjek?

13/L



2013. márc. 27. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én amikor voltam kb 3-4 éve borzalmas volt, pedig még egy kis rész ki látszott a fogamból, azóta van több ilyen benőtt fogam, de szerencsére nincs velük gond.
2013. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetris ***** válasza:

Ha letört a fogad, és benne maradt az ínyedben a gyökér, akkor az a rész baktériumokkal lett tele, és elgennyedt. Ezért dagadt be az arcod, és fáj is.

A megoldás az, hgoy a szájsebészeten elérzéstelenítik, az ínyedet megnyitják, a gyökeret kivésik, és eltávolítják. Az ott maradó lukba antibiotikumos gyógyszercsíkot helyeznek. A gyulladás, a fájdalom meg fog szűnni.

Ez a beavatkozás rémesen hangzik, de ma már olyan korszeű érzéstelenítők vannak, hogy semmit se fogsz érezni. Az azonban nagyon fontos, hogy rendbehozasd ezt a dolgot, mert egy gyulladt góc van a szervezetedben, ami ha ott marad, számtalan szövődményt okozhat. Még húsvét előtt hozasd rendbe a dolgot, nehogy mégnagyobb baj legyen a végén.

2013. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"de ma már olyan korszeű érzéstelenítők vannak, hogy semmit se fogsz érezni"


Lidocain...

2013. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tetris ***** válasza:
Jól van na! Arra az izére gondoltam, amit a szuri előtt kennek a szúrás helyére, hogy ne fájjon. Mivel ez régebben még nem volt.
2013. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!