Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadás 20 évesen?

Fogínysorvadás 20 évesen?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a gondom, hogy az egyik alsó fogamról egy kicsit visszahúzódott az íny. Ez fogínysorvadás lenne? Ilyen fiatalon? Sokszor mosok fogat és vigyázok, nagyon igényes vagyok a szájápolás terén, de akkor ez most mitől lehet? Ez már így is fog maradni? Nem olyan nagyon feltűnő, de közelebből nézve tisztán látni a gyökeret. Romlani fog a helyzet ? Írjatok, köszönöm :)
2013. márc. 29. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Roksszul mosod a fogad, biztosan vizszintesen sikálod, szerintme menj el a fogászatra, biztosan tud rá javasolni valamit.
2013. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jól mosom a fogam, nem azzal van a probléma. Fogkövem is ha van leszedetem. Dohányoztam amit most hagytam abba..
2013. márc. 29. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez is fogínysorvadás,aminek az oka a fogíny gyulladása.A gyulladást okozhatja rossz mosási technika/keményen sikálod egy erős sőrtéjű kefével/,vagy fogkő,ami az íny alatt is lehet,vagy íny alatti szuvasodás stb.Szóval van valami,ami ott helyileg váltja ki a gyulladást.Meg kell nézetni mi az,mert romlani fog és a gyulladás áthúzódhat.Szóval ez nem úgy néz ki mint amit általában a sorvadás alatt értenek,hogy lassan lehúzódik az íny az összes fogról ami végűl kipotyog,de az eredmény hasonló lesz annál az egy fognál.
2013. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na most már tényleg nagyon ideges vagyok :S
2013. márc. 29. 17:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen az lehet, hogy egy kicsit erőszakosan mosok fogat, de csak szeretem ha tiszta.. Hát ez nagyon elkeserítő mindenesetre.. De nem értem, semmi gennyesedés nincs ott még csak pirosnak sem az, egyszerűen csak lejött egy kis íny.. Nem értem, miért ne nőhetne vissza? :S Gondolom kezelés meg százezrekbe kerül, mert miért is ne...
2013. márc. 29. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!