Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok olyan kalcium, és...

Tudnátok olyan kalcium, és D-vitamin tablettát ajánlani, ami segít visszaépíteni a fogakba az elveszett ásványi anyagokat? Van több is, de nem tudom melyik a jó.

Figyelt kérdés
előre is nagyon köszönöm!!
2013. ápr. 1. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
fluor és kalcium tartalmú fogkrémek
2013. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen a fluor-os fogkrémmel már próbálkozom.van kalciumos is ?? Ezt nem is tudtam... Megkérdezhetem melyik az?

de azért arra gondoltam,hogy vmilyen tabletta még inkább segítene belülről.Szerinted?


köszi a választ!

2013. ápr. 1. 20:27
 3/9 A kérdező kommentje:
vagyis a legtöbben van kalcium ,de van olyan is,amit kifejezetten erre fejlesztettek ki ?
2013. ápr. 1. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha már nem növekednek a fogaid, nem tud beleépülni olyan mértékben ásványi anyag, mint ahogy te szeretnéd sajnos. A Colgate Herbal fogkrém tartalmaz kalciumot.
2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úh ... értem .

Köszi szépen ,akkor majd azokat is kipróbálom! :)

2013. ápr. 1. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy csak a természetes eredetű kalcium tud beépülni, a szintetikus eredetű csak doppingszer, hosszútávon többet árt mint használ.

Ezeket ajánlották:

[link]

[link]

Drágák eléggé.. de legalább hatnak.

Javasolták, hogy inkább akkor kezdjem szedni ha már napfény van, mert sokkal több tud beépülni a csontokba a D-vitamintól. Egész nyáron szedni lehet.

Vettem már szintetikus Cal+Mg-t is (scitec), meg bérest. Sajnos tényleg doppingszerek, mert ha nem veszem be iszonyatosan fájnak a fogaim. Szóval tényleg nem épülnek be.

D vitaminnak ezt ajánlották:(amíg nincs napfény)

[link]


Természetes cal forrás még a kemény sajtok(600-800 mg/ 10 dkg)

a mák (900 mg/10 dkg)

szezámmag olaj, tökmag olaj..


A kiforralt tojáshéjról is olvasni jót-vegyeset, ki tudja hogy kinek van igaza, én azért kipróbálom, ha nem hat, akkor majd nyáron bio-cucc lesz.

(meg a sajt, mák, dió, tökmag, szezámmag..:)


Jó böngészést!:)

2013. ápr. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyos vagy!! :)

Utána nézek ezeknek!

2013. ápr. 4. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Szió!

Sajtot eszek néhány napja és nem fájnak annyira a fogaim.

Meg szezámmagot is, de állítólag ebből jobb az olaj, több vitamin van benne.


A tablettákkal, meg ilyen tápl.kiegészítőkkel csak az a baj, hogy ha csak egy fajta vitamint viszel be nagyobb dózisban(pótlásképp), az attól még nem biztos hogy hatni fog, mert ahhoz hogy beépüljön több vitamin együttes bejuttatására van szükség, hogy a szervezet ne máshonnan vonja el a feldolgozásához szükséges vitaminokat és enzimeket.

Magyarul többet érsz pl. c-vitamin terén napi 10-dkg savanyú káposztával, vagy paprikával, céklával, fekete retekkel, mint egy 500 mg-os c-vitamin tablettával mert a tabletta ált. csak aszkorbinsavat tartalmaz, a c-vitamin felszívódásához szükséges egyéb vitaminokat nem, viszont a gyümik, zöldségek igen.


A kalciummal is így van. Kell a beépüléséhez magnézium, d-vitamin, ahhoz k2 vitamin...


Fogkrémekben nekem az elmex-t javasolták, lukak és szuvasodás ellen, fogerősítőnek.


Természetesen attól is függ hogy milyen fogproblémád van ami miatt plusz kalcium kellene.


A cigi sok kalciumot von el a csontokból, a kávé is, ezekre figyelj.

2013. ápr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi,igen ez tényleg így lehet,ahogy írtad.


Nekem a fogaim zománca kopik,vagy vékonyodik el ,nem is tudom,hogy mondjam....:/

de mintha egyre jobban ,és emiatt eléggé elvagyok keseredve.:( Használok én is Elmex-et ,a géljét, hallottam,hogy jó erre,de eddig nem igazán használ.:/

2013. ápr. 6. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!