Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kijött a drót a fogszabájzombó...

Kijött a drót a fogszabájzomból, hogyan rakjam vissza?

Figyelt kérdés
legutolsó fog hátsó részén van...

2013. ápr. 1. 22:10
 1/9 Kata98h válasza:
84%
Jobb ha nem kísérletezel, (szerintem) menj vissza a fogorvoshoz.
2013. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Te szegeny... :/ nekem is folyton kijott, nem lehet visszarakni, vissza kell menni a dokihoz :/
2013. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ú, az kegyetlen, mikor rezeg a drótdarab a szádban... Nekem is volt. De az nem igaz, hogy nem lehet visszatenni! Amikor először kijön, akkor a tükör előtt kellett csinálnom a visszavarázslást. A fogszabi hátulján, mármint az utolsó fogadon hátul van a fémgyűrű, azon 2 luk. Egy kicsi és egy nagy. Először logikusabbnak tűnik a nagyba tenni, mer' oda úgyis befér, de persze nem oda kell... :D Próbáld erővel (de azért óvatosan, finoman) kifeszíteni, majd beletalálni a kis lukba. Nem garancia viszont, hogy benne is marad sajnos, ez egy fogorvosi hiba amúgy, ha kijár.... Nekem eleinte sikerült mind2-t visszatuszkolnom, aztán a kontroll előtt egy almát rágcsálva kijött az egyik, így legalább megmutathattam a dokinak, hogy milyen pocsék munkát végeztél anyukám. :D Aztán hümmögött, hogy ez természetes (nem az amúgy), és megtanította tükör mellett, hogy hogy tegyem vissza egyedül. A végeit pedig egy spéci fogóval hátra hajlítgatta (ezt otthon nyilván nem tudod megcsinálni), de így tényleg nem járt ki többet soha.
2013. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem fogorvosi hiba, az utolsó elötti fogam ki van húzva ezért van egy bazi nagy távolság a két fog között, amin áthalad a drót és ez egy elég kritikus pont...

Köszi a választ, egyszer már kijött és nem akarok 5 naponta vissza menni az orvoshoz az ügyetlenségem miatt, de lehet hogy mégis az lesz :-(

2013. ápr. 1. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nem a fogorvos hibája. :)


Nekem alapból megmutatta, hogy hogy tegyem vissza, mivel nagyon vékony ív volt bent és nekem is hiányzott az előtte lévő fogam.

Szemöldökcsipesszel viszonylag egyszerűen vissza tudod tenni. Mondjuk először bénáztam vagy 20-30 percet, de 1 hét után már 1 perc alatt vissza tudtam tenni. :)

2013. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Szóval fogd meg csipesszel és dugd vissza a tubusba. :)
2013. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úristen sikerült vissza tennem:D de jó köszönöm szépen:-)
2013. ápr. 1. 23:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Grat! :D
2013. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

6 évvel később olvasom ezeket, 23 éves vagyok, és nagyon köszönöm :D majdnem rohantam a fogorvoshoz, lehetetlen küldetésnek tűnt de simán vissza lehet rakni

különben már kétszer letört hátul, egy elöl, igazítottam vissza gumit... azt hittem masszívabb szerkezet lesz, így két hónap után.

2019. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!