Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tüszős mandula gyulladás...

Tüszős mandula gyulladás okozhatja ezt a számba?

Figyelt kérdés

2-3 napja iszonyatosan fáj belül a szám, megdagadt az ínyem... tegnap a doki megállapította hogy tüszős mandulagyulladásom van, tegnap óta a torkom is fáj.

hétfő óta magas lázzal is járt kaptam rá antibiotikumot.

Most néztem hogy belül a számba a oldalt egy jókora nagy seb van ez fáj annyira a nyelvem tök lepedékes vastagon! megjegyzem nem dohányzom és nem is kávézom.

az ínyem is fehér lepedék van és belül az egész számba ameddig csak le láttam a torkomon ott is....

mi ez ? te jó ég sosem volt még ilyen problémám....

lehet hogy az algopirin okozza? mert injekciót írt fel az orvos de én megittam nem szuriba kaptam.... ettől szépen lement a lázam 2szer vettem be belőle


2013. ápr. 5. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy jókora fertőzés. Baktériumok vannak a szádban, plusz még az is lehet, hogy aftád is van, amit pedig egy vírusos fertőzés okoz. Az afta egy fehér hólyag, ami iszonyatosan fáj.

Szerintem használj valamilyen torokfertőtlenítőt is!

2013. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szuper!

és az afta mitől jön? soha nem volt még :(

meg fertőzésem sem.....


remek

iszonyat fáj... Listerin jó rá?

meddig art?

2013. ápr. 5. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum mellezz szopogass valamilyen torokfertőtlenítőt(Strepsils,Mebucain).Az Algopyrin inj-t nyugodtan meg lehet inni.
2013. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az afta egy vírus műve, ha gyengül az immunrendszered, elő fog jönni többnyire, olyasmi, mint a herpesz. Benned él és veled lesz életed végéig, csak nem fog tünetet okozni.
2013. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek ment a zöld kéz!


csak tudnám mikor múlik el.....

2013. ápr. 5. 17:37
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Amikor gyerekkoromban nekem is volt tüszős mandulagyulladásom, a szokásos gyógyszerek mellé az orvos javasolta, hogy egyek sok pirítóst. Ez a meglehetősen durva étel nyelés közben kiszúrja a mandulán lévő tüszőket, azokból kifolyik a genny és hamarabb gyógyulnak. Ezt is kipróbálhatod. És a szájhigiénére fordíts nagy figyelmet! Lehetne Glykosepttel öblögetni.
2014. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
És ami fontos, de most jutott eszembe: ha lázas vagy, szigorú ágynyugalom! Ha nincs lázad, akkor se menj ki a lakásból. Pihenj, aludd ki jól magad.
2014. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!