Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár napja lett a számba egy...

Pár napja lett a számba egy afta. Iszonyatosan fáj, nem is tudom mitől jött ez ide, azóta fáj az egész ínyem és a fogsorom is, rágni sem tudok ezt az afta csinálja?

Figyelt kérdés

Még sosem volt dolgom ezzel , de nagyon fáj 2-3 napja már enni sem tudok minden fáj belül, ezt megelőzően lázas voltam és mandulagyulladásom is volt, de csak 3 napja szedem az antibiotikumot...

holnap ügyeletre mehetek vele ha nem csillapodik a fájdalom?

még beszélni is nehéz, ha Listerine-nel öblögetem után egy 10 p

ercig jó, nem fáj, a patikában ecsetelőt kaptam rá ami átlátszó...


2013. ápr. 6. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
menj el az ügyeletre, ott leecsetelik, két nap alatt elmúlik.
2013. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát fájdalomcsillapításra ajánlom a fájdalomcsillapítók egyikét:D


minden szájban lévő sebre tudom ajánlani a Phlogosolt és a Corsodil kettőst! Phlogosollal egy ilyen fültisztítópálcikát bekensz és azzal ecseteled a dolgot.. helyi, úgyhogy nem ad nagyon durva szájszagot, de nem szabad enni inni utána egy darabig (ahogy minden fertőtlenítő esetében)

este lefekvés előtt pedig Corsodillal öblögess.. ez hatékonyabb, mint a Phlogosol, de olyan keserű és kesernyés szagú, hogy napközbenre nem ajánlhatom..:D másnap reggel fogmosással startolj, mert ha evéssel kezdesz, nem fogod érezni az ízeket, annyira eltompít:D de pár nap alatt lehúzzák az aftát is, a sebet is!


Ha mostanra már késő is, de vegyél otthonra, hogy kövi alkalomra már legyen:)

2013. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

holnap elmegyek az ügyeletre, lehet hogy hülye kérdés de ilyenkor a fogászatra kell menni?


tényleg nem volt még ilyen problémám azt sem tudtam hogy mi ez :(


és ez most már ki fog jönni többször??


ez olyan mint a herpesz? még az sem volt sosem nekem ....

2013. ápr. 6. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem szájsebészet inkább.. de igazából nemtom, sosem voltam ilyennel orvosnál:S


ne is legyen herpeszed!:D de amúgy ja, az afta is vírus eredetű, időnként ki fog jönni... de amúgy nem biztos, hogy afta, az azért nem szokott ennyire fájni, lehet, hogy a mandulabajodból maradt vissza valami jó kis baci ami betokozódott... nemtom melyik a jobb:D

de a szájfertőtlenítők nem csak erre jók, hanem ha mondjuk csúnyán ráharapsz a szádra, azt is gyógyítja.. hát.. sebfertőtlenítő na:D

2013. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de miért fáj a fogsorom, az ínyem?

nem tudok rágni

szájsebészet??? te jó ég, már most parázok....


köszi

2013. ápr. 6. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

csúnyán hangzik, de ne pánikolj, olyan mint a bőrgyógyász, csak szájban:D


hát lehet, hogy elfertőződött.. persze a fájdalom belesugározhat a fogsorodba is prímán.. de így látatlanban, meg laikusként nem éri meg spekulálni, majd holnap megmondják a tutit:) ne izgulj, nem lesz bajod:)

2013. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves kérdező! nekem jelenleg ugyanez a problémám. Mi volt a megoldás?
2014. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
pálinkával öblögess mindennap kétszer vagy fülpiszkálóval kend be az aftát csíp de segít hamar elmulasztani.
2014. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!