Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzásról kérdeznék, mert...

Foghúzásról kérdeznék, mert kissé félek, tudnátok segíteni pár tanáccsal (KÉRLEK SEGÍTSETEK)?

Figyelt kérdés
Alsó(bal) örlő fogam ketté van hasadva és már alíg van belőle bármi is (szét van rohadva , igen tudom hogy hülye vagyok mert korábban kellett volna). Pár napja el kezdtem piszkálni,feszítgetni stb... Most egyre jobban fáj és elszántam magam hogy hétfőn elmegyek suli után az SZTK-ba és leülök a székbe. Tényleg , elképesztően, durvák és nem érdekli őket a páciens , mert ilyen "ingyenes" helyekről ez az elterjedt. Én nem a húzástól , az érzéstelenítőtől félek, a tűtől agybajt kapok ha meglátom. Mennyire fáj az érzéstelenítő beadása , ciki lenne kérni hogy bekenje előtte az ínyemet lidokain krémmel vagy mi is az :D kérlek mondjatok valami bíztatót ha tudtok. 15 éves srác vagyok.

2013. ápr. 12. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én SZTK-s dokinőm speciel nagyon kedves és gyengéd.

Szólj a dokinak, hogy szurifrászod van, legfeljebb nem fújja be. Egyébként az őrlőfogakhoz adott szuri nem vészes, az elülsőbe adottaknál szoktak potyogni a könnyeim.

Viszont ha nagyon le van pusztulva a fogad, akkor inkább azért drukkolj, hogy ki tudják húzni egészben a gyökerét, mert ha nem, akkor mehetsz a szájsebészetre.

2013. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor sincs semmi probléma, ha szájsebészhez kell mennie, nem tudom, miért divat manapság ezzel ijesztgetni mindenkit. Ők is ugyanolyan fogorvosok, csak egyetem után nem fog- és szájbetegségek szakvizsgát tettek, hanem szájsebészet szakvizsgát. ;)


Nem ciki, megkérheted, de elárulom, annak max. placebo-hatása van. :)

Egyébként kb. fél mp-ig kellemetlen, utána már azonnal hat is az érzéstelenítő, így nem is érzed már a végén, amikor nyomja bele.

Boaszolút kibírható! :)

2013. ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azóta voltál de leírom én is mert pont ugyanígy jártam. Nekem is ilyen állapotban volt már a fogam de rettegtem hogy el kell menni, de már nem halaszthattam tovább. Sajnos ki kellett húzni, de egyáltalán nem fájt.Az injekció kellemetlen volt de túl lehet élni. Szerencsémre a doki is tök rendes volt és jó orvos. Inkább ne halogasd már én is bánom, hogy nem mentem hamarabb:S Egyébként még azt is mondta nekem hogy nem kell majd pótlás mert ami mögötte van fogam előre fog vándorolni a többihez és nem lesz ott hely. Hát ebből nem tudom mi igaz de remélem így lesz.
2013. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ha már kinőtt a mögötte lévő fogad, akkor nem fog előrébb vándorolni, csak előrébb dőlni, ami miatt romlik az egész harapásod. Amint lesz rá lehetőséged, feltétlen pótoltasd.

2013. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen erre én is gondoltam, bár kicsit bizonytalan vagyok mert ha a dokim mondja hogy nem kell pótolni akkor lehet benne valami, egyébként anyukámnak és páromnak is így volt hogy kihúztak egyet és azóta már nincs ott nekik hely. Elég nehezen találtam meg ezt a jó dokit máshoz nem akarok menni, úgy vagyok vele hogy ha sokáig nem történik semmi akkor mindenképp pótoltatom. De nekem ez elég nagy lecke volt úgyhogy félévente fogok most már szűrésre járna aztán majd megmondja mi legyen. Köszönöm egyébként a tanácsot:)
2013. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is fogorvos leszek és már nem egy alkalommal láttam olyat, hogy mi történik, ha nem lesz pótolva a fog. A rés tényleg eltűnik, de mivel a szomszédos fogak bedőlnek, az antagonista (alatta/felette lévő) pedig "kinő" az ínyből, így a harapás funkcionális szempontból katasztrófa lesz. Ráadásul a csont is leépül...

Itt egy képsorozat, ami nagyjából szemlélteti:

[link]


Itt meg egy videó, amiben vannak erre vonatkozó képek:

http://www.youtube.com/watch?v=uPU0RQ0hU4o

2013. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy itt 0:25 és 0:34 között.


http://www.youtube.com/watch?v=C9OeOZJBtxc

2013. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na most peparáztattatok rendesen! Ez lesz még a szép. Csak azt nem értem, hogy a 60 éves tapasztalt agyon dícsért orvosom ezt miért nem fűzte hozzá. Neki ezt már tudni kéne. Hát köszönöm a szemléltetést, legközelebb rákérdezek erre.
2013. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz srácok és bocs a késői válaszért! Voltam , átküldtek a gyermekfogorvoshoz , de már zárva voltak , röntgen szerint , semmi sincs a maradvány tejfog alatt! Be fognak dőlni az örlők. Azt mondták , fogszabályozási lehetőség. Mikre gondoltak szerintetek. Létezik fogpótlás? Milyen , hogy képzeljem el? Fogszabályzók fajtái ?
2013. ápr. 22. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!