Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SÜRGŐS! Most értem haza...

SÜRGŐS! Most értem haza foghúzásról, és még mindig vérzik a fogam. Most megpróbáltam kicsit kiöblíteni (persze hogy a lyukat ne nagyon érintse) a számban lévő nyálas-véres cuccot, de nem akar elállni! Mit csináljak? :S

Figyelt kérdés
Suliba kéne mennem délre...
2010. máj. 4. 11:16
 1/8 A kérdező kommentje:
mármint nem a fogam vérzik, hanem a helye. :)
2010. máj. 4. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj, ez sajnos ezzel jár, főleg, ha hátsó, nagy rágó fogat húztak, és mély a seb. Kábé még fél órát (órát) fog szivárogni, hiszen ez tulajdonképpen egy kisebbfajta "műtét", ha jól belegondolunk! :(

Ha van kicsi gézed, "gyúrjál" belőle egy kis "gombócot", azt tedd a sebre, óvatosan harapj rá, de úgy hogy azért ne fájjon nagyon, tartsd a szádban, míg mész a suliba. Talán mire beérsz a suliba, addigra már nem fog annyira vérezni.... Az a szivárgás még később is előfordulhat, de estére tuti hogy rendbe jössz!!

"Őszinte részvétem", magam is így jártam foghúzás után... :(

Kívánok mielőbbi gyógyulást, üdv:

S. Ági

2010. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Háta suliba menetelt felejtsd el, ilyenkor feküdni kell vagy bevérzik az egész fogágyad..


Emelni és hajolni sem szabad, de nem mondta ezeket a doki?


Azok is mire esküsznek fel már elkézelni se tudom...

2010. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Mellesleg semmit se tegyél a sebbe mert be fogy gyulladni annak tisztulni kell, és a szivárgó vér mossa tisztára belülről...

Az S Ági elég nagy blődséget írt ezzel kapcsolatban..


Nem ehetsz 2 napig semmit amit rágni kell..

2010. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azt tudom, nem ehetek... és szívószállal iszok csak... erősen gondolkodom hogy menjek e suliba.. :S érettségi miatt úgyis rövidített órák vannak. most feküdtem egy 20 percet, és valamivel jobb a helyzet, de még mindig nem az igazi :S:(
2010. máj. 4. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Semmiképpen ne menj suliba, a vérzés nem játék! Jól írta az előttem szóló, ne csinálj semmi megerőltetőt, és ügyelj arra, h eleget igyál! A sebre ne tegyél semmit, több kárt okoz, mint hasznot!

Amúgy egyedül vagy otthon, vagy van, aki felügyeljen rád?

2010. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

pihenj és ne öblögesd egyáltalán, mert annak a vérnek be kell alvadnia.nem szabad a véralvadékot kiöblíteni, mert újra meg újra vérezni fog.fogatmosni is csak holnap óvatosan.pihenj, pihenj.

jobbulást.

szia

2010. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó, maradok itthon :) köszi a válaszokat, iszok, pihenek... és nem öblögetek... majd elmúlik :)
2010. máj. 4. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!