Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömésből egyszerre...

Amalgám tömésből egyszerre hányat érdemes áttömetni?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy fogászati kezelés alkalmával eggyet, kettőt, hármat? Hogy kíméletesebb a felszabaduló higany miatt?
2013. ápr. 15. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Apum pont most cserélteti az amalgám töméseit rendes fehér tömésre,neki a fogorvos egyesével csinálja.
2013. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én is egyenként fogom csináltatni.
2013. ápr. 16. 22:03
 3/6 Napsugar11 ***** válasza:

Kizárólag egyet szabad!!! Olyan mértékű méreganyag szabadul fel, hogy nagyon megterhelő lenne a szervezetre.

Az amalgám tömések általában higany-amalgám tartalmúak, és a higanygőz, ami ilyenkor keletkezik, rendkívül ártalmas.

2013. ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Kettőt csinált meg egyszerre. Azt mondta az orvos, hogy a kivételnél nincs mérgező hatása, mert már kötött állapotban van a higany. A betételnél nagyon veszélyes, főleg a fogorvosra. Egyébként ahhogy kiesett, mindjárt elszívták egy berendezéssel.
2013. ápr. 20. 09:47
 5/6 Napsugar11 ***** válasza:

Nem tudom kinek van igaza, én egy orvosi előadáson hallottam kb 2 hete. Azt mondták, hogy az a gőz, ami keletkezik, az nagyon veszélyes, persze az orvosra is, akinek speciális maszkban lenne csak szabad ezt végeznie.


Sajnos nincs hang a gépemen, de talán ez a videó segíthet a kérdésedben: [link]

2013. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. ápr. 22. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!