Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszerre hány gramm szénhidrá...

Makeurownhappiness kérdése:

Egyszerre hány gramm szénhidrátot érdemes fogyasztania egy jó BMI értékkel rendelkező, egészséges 18éves lánynak?

Figyelt kérdés
Komoly válaszok érdekelnek köszi.
2013. márc. 16. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Komoly választ csak akkor tudok adni, ha konkrétan leírod hány kiló vagy, naponta hányszor étkezel és sportolsz-e valamit. (ha igen, akkor mit?)
2013. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
185 cm 57kg (ez sajnos elég kevés) naponta 3x eszek,és majdnem minden nap biciklizek,de ha nem akkor tornázok.Nem sokat de olyan 15-30 perc között minden nap valamit. :)
2013. márc. 16. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Hű, hát tényleg elég vékonyka vagy. :-)

Nem tudom hogy mi a célod, testsúlytartás vagy tömegnövelés, az előbbihez napi 309-310 gramm szénhidrát kell, az utóbbihoz pedig valamivel több, 343-344 gramm naponta.

Lényegében ha nem vagy beteg (inzulinrezisztencia, PCOS stb) akkor úgy osztod el ezt a mennyiséget, ahogy akarod, fogyáshoz az lenne az ajánlatos hogy reggel, délelőtt és kora délután egyél szénhidrát dús ételeket, estére pedig már inkább fehérje tartalmúakat, ha tömeget szeretnél növelni akkor pedig tényleg belátásod szerint oszd el, akkor mehet este is egy kis szénhidrát, persze nem a gagyi fajtából, hanem az értékes szénhidrátokból. :-)

2013. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Inkább csak testsúlytartás, egészség megőrzése. :) Igazából inkább attól félek, hogy rosszul osztom el a mennyiséget,és egyszerre 80gramm szénhidrát szerintem nagyon sok és felesleges,nem?Nem vezethet cukorbetegséghez ha ezt a 300 grammot 3felé elosztva enném? A cukorbetegek max 50gramm ch-t ehetnek/étkezés. Én nem vagyok cukorbeteg amugy csak egyedül ilyen oldalakon találtam meghatározott,étkezésekre lebontott mennyiségeket,ezért vagyok kíváncsi, hogy egy egészséges embernek mennyire van szüksége. Én reggelente eszek főleg ch-t ebédre kevesebbet vacsira alig(max 20g)De mondjuk ma reggel 90 gramm körüli volt,és az szerintem sok:gyümölcsök és rozskenyérből 1 szelet pirítós.
2013. márc. 16. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően az elképzelésed ott hibádzik, hogy mindenféleképp 3 étkezésre akarod elosztani.

Sokkal jobb lenne, ha napi 5-6 étkezést iktatnál be, nem csak a szénhidrát, de a fehérje, a zsír, a vitaminok és az ásványi anyagok szempontjából is!

2013. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem. :) köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 16. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:
egy egészséges embernek 80 gr ch egy étkezésre meg sem kottyan. Egyébként jól mondják egészségesebb a napi 5x-i étkezés
2013. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csak sajna nem mindig szánok rá elég időt:S és inkább a háromhoz szoktam hozzá..:)
2013. márc. 17. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!