Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap voltam fogkő eltávolítá...

Tegnap voltam fogkő eltávolításon. Azóta a fogaim között rések vannak. Ez elmúlik? Újra olyan lesz, mint amilyen régen volt?

Figyelt kérdés
Az alsó fogaimnál, alul az ínynél voltak fogköveim. Nem volt vészes, de én minél hamarabb meg akartam szabadulni tőlük. Viszont arra nem számítottam, hogy két fog között rések lesznek (egyébként eddig nem volt köztük hézag, mondta is a fogorvos, hogy nehéz oda bemennie a géppel, mert annyira szorosan egymáshoz érnek a fogaim), legfelül viszont ugyanúgy összeérnek. Most már örökre ilyenek maradnak, ez lett az új dizájnjuk, hozzá kell szoknom?

2013. ápr. 17. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez lesz az új dizájn. Normálisan az a jó, ha a fogak között hézagok vannak. Olvass utána. Az a nem normális állapot, ha a fogkő tartja a fogat...
2013. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ideig nekem is nagy rések voltak, bezséd közben köpködtem egy ideig. :-) Legalább nem romlik a két fog között, egy idő után ha újra rakódik rá kő, szűkül a rés, használj naponta fogselymet.
2013. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nem a fogkő tartotta össze a fogaimat. Tudom, hogy a fogak között van rés, de azt nem hiszem, hogy a 2-3 mm az normális lenne.
2013. ápr. 18. 00:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Szintén az első válaszolónak: a 2-3 mm erős túlzás volt. Előző kommentemmel csak azt akartam mondani, hogy soha (még kis koromban sem, tényleg csak egy hónapja lett fogkövem) nem volt fogkövem. Ezért zavaró nekem, hogy az amúgy tök szabályos, szép, rendezett alsó fogaim már nem olyan szépek, mint régen voltak.
2013. ápr. 18. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolsz? [link]

Valószínűleg a fogágyad visszahúzódott a fogkő miatt. A fogkő nem tartja egyben a fogakat (a fogköves fogak közé is be lehet vezetni a fogselymet), viszont behatol az íny és a fog anyaga közé, ezért az íny egy része elsorvad és szabaddá válik a gyökér felszíne. Ez elég kellemetlen dolog, nem csak az esztétika miatt, hanem mert a fog egy idő után meglazulhat. Amit most tehetsz, hogy nagyon odafigyelsz a fogközök tisztaságára (fogselyem, esetleg spec. fogkefe, antibakteriális szájvíz) és a fogkövet időben leszedeted.

2013. ápr. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!