Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínysorvadásom van és mozog a...

Ínysorvadásom van és mozog a fogam? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kb 1, másfél hete fájdogál alul egy fogam. Azt hittem megfázott, mert minden nap mértem nyelv alatt a testhőmet (babaprojekt miatt), és a hideg fém esetleg mindig hozzáért a foghoz...

De pár napja vettem észre, hogy az a bizonyos érzékeny fogam (bal alsó egyes) más, mint a többi. A tövénél egy sávon kilátszik a fognyak. Visszahúzódott az íny? Fogínysorvadás?

És most vettem csak észre, hogy mozog is. És nem is csak az, hanem a mellette lévő bal alsó kettes is. Frankón érzem, hogy mozognak.

Ki fognak esni? Vagy megállítható ez még?

Amúgy 27 éves vagyok és természetesen maradandó fogakról van szó. Amúgy sajnos genetikailag rettenetesek a fogaim, már 5 hiányzik, és állandóan sok lyukas fogam van. De minek tömessem be őket, amikor már így is több a legtöbben a tömés, mint a fog, és az 5-ből 3 fogat úgy veszítettem el, hogy volt kis lyuk a fogon, megfúrták, mivel picik a fogaim, kamrát ért, begyulladt, gyökérkezelés nem használt, és ki kellett húzni...

Nagyon el vagyok keseredve, most akkor még két fogamnak annyi? 27 vagyok csak basszus...


2013. ápr. 18. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz. Nem neked kell kitalálni hogy mi a gond, majd ott megmondják. Sok esetben csak azt hiszi az ember, hogy mozog a fog, amikor valójában nem is. Ennek az az oka, hogy a fog mozgatását a gyökér körüli szövetek megérzik és ettől olyannak tűnik, mintha kilazult volna. Az meg a másik, hogy már sok fogászati problémád volt és már előre tartassz egy újabb fog elvesztésétől. A legbiztosabb, ha szakemberre bízod.
2013. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha esetleg olvassa valaki. Csak fogkő volt :) Seperc alatt lecsiszolta a doktornő, egyáltalán nem fájt. Nagyon örülök neki :)
2013. ápr. 25. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!