Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog három hét...

Gyökérkezelt fog három hét után is fáj, ez normális? El fog múlni vagy valami baj van vele?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 18. 23:55
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:

az ilyen fognak már aznap se lenne szabad fájnia. Lehet, hogy a gyökér tövénél gyulladás van. Én is jártam így...

Vagy nem lett jól kiidegelve...

2013. ápr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyökérkezelés után 6 napig nem volt vele semmi baj, majd elkezdett fájni. Azóta időnként fáj. Szerintem jól csinálta meg a fogorvos, de akkor lehet hogy mégsem :(
2013. ápr. 19. 00:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, amikor 2 hétig fájt utána.

3 hét után azért már illene rendeződnie, szerintem menj vissza az orvoshoz.

2013. ápr. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És neked mennyire fájt? És nappal is vagy csak lefekvés után?
2013. ápr. 19. 00:45
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták h a letört fogamat gökérkezeltetni kell és csak ideiglenesen építették fel. Én nem mentem vissza, ennek már fél éve és még mindig nem fáj, semmi baja. Elhalt mert a fele letört, de nincs begyulladva és nem fáj egyáltalán. Igazából azért nem megyek gyökérkezeltetni mert antibiotikumot használnak, meg a gyökérkezelt fogakkal is bajok szoktak lenni. most ezt olvasva úgy érzem jó h nem mentem el. De tényleg, ha nem fáj egyáltalán akkor miért?
2013. ápr. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennyi ideje fáj és még nem hívtad fel a fogorvost? Magától nem fog rendeződni a helyzet. Attól még hogy elhal az ideg (és esetleg nem fáj), a gyulladás nem szűnik meg és terjed tovább rá a csonthártyára, a csontvelőbe a vérerek útján pedig akár a szívbe is. A fogorvostól pedig ne várjatok csodát, ő is ember és gyökérkezeléskor olyan helyen kell dolgoznia, amit szabad szemmel nem, csak a röntgen felvételen lát, ráadásul minimétereken múlik hogy nem megy-e túl. Rengeteg hibalehetőség van (álút preparálása, görbe gyökércsatorna, észre nem vett gyökércsatorna, túl hosszú vagy túl rövid munkahossz bemérése...)

A gyökérkezelt foggal valóban sok probléma lehet, mert az ideg nélkül szárazabb, sokkal törékenyebb, de legalább valódi fog és nem fogpótlás! Ha valamelyik fogbélgyulladásos fogat nem lehet gyökérkezelni, azt el kell távolítani, különben a gyulladás észrevétlenül továbbterjed (lásd fent).

2013. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell menni a dokihoz, mert lehet, hogy gyulladás van a foggyökéren. Ez amúgy nem igaz, hogy utána már semmit sem szabad érezni, mert ilyenkor maga a gyökér alatti csonthártya gyullad be kicsit a beavatkozástól. Egy gyökérkezelés gyakorlatilag egy kis műtét, normális, ha utána fájdalmai vannak az embernek és időbe telik, mire lecsillapodnak a kedélyek ott. Ezt nekem fogorvos mondta, úgyhogy hihetsz nekem :) Amúgy nekem mindkét gyökérkezelésem után HÓNAPOKBA telt, mire egyáltalán nem fájt az adott fog már picit sem. Pedig rendesen ki lett tisztítva meg minden, a doki mondta, hogy türelemmel kell lenni és igaza lett.
2013. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta, hogy legyek türelemmel, mert normális, ha egy ideig fáj.

Neked mennyire fájt? Mert nekem néha eléggé elkezd fájni

2013. ápr. 21. 00:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem a fog alatti csont fájt ilyen tompán. Hogyan? Hát eléggé, mivel a csonthártya k*rvára tud ám fájni :) de tényleg elmúlt, néha időjárási frontkor fáj egy kicsit, de magától elmúlik.
2013. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet a gyökércsúcson megbúvó ciszta is a fájdalom oka, panoráma rtg-t kellene készíteni!

Lehet, hogy az orvos túltömte a gyökércsatornát, de előfordulhat, hogy nincs teljesen kitisztitva.

Rengeteg oka lehet, akar súlyosak is! Elvileg panaszmentes kell hogy legyen egy gyökérkezelt fog.

2013. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!