Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájüreg belsejében lévő...

Szájüreg belsejében lévő sebbel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Be voltam rúgva és ettem egy tüskés bokorból, ami kikezdte a szájpadlásom. Vérzett is, de már nem, csak fáj. Ittam rá pálinkát és azzal elvileg lefertőtlenítettem, de azért még félek.

2013. ápr. 20. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned,ha nem okoz állandó vérzést,vagy elviselhetetlen fájdalmat,esetleges hólyagos duzzanatot,nincs vele semmi teendő.Amit csinálhatsz,pár napig kerüld a fűszeres ételeket,és a tejtermékeket,tojást,mert ezek fertőzést okozhatnak.A másik ne piszkáld se a kezeddel,se a nyelveddel,mivel a szád belső részében van,ahol a nap 24 órájában nedvesség éri,ezért nagyon lassan tud gyógyulni,minél többet piszkálod annál tovább fog tartani.Kitartást,és jobbulást.
2013. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
öblögess szájvízzel, gyulladáscsökkentő:):)
2013. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyál a legjobb sebfertőtlenítő és sebgyógyító. De ahogy az #1-es írta, kerülni kell egy darabig bizonyos dolgokat.

A gyógyszertárban vehetsz színtelen Castellánit, azzal ecsetelheted. Barnát ne vegyél, mert az nagyon sokára kopik le.

A pálinka az jó ötlet.

2013. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 23. 21:48
 5/5 anonim válasza:
Probalkozz szajoblito keszitmenyekkel, azoknak nagy fertotlenito hatasuk van.A kamillateas oblogetes, valamint a zsalya tea is nagyon hatasos gyulladascsokkento.Ha tovabbra sem mulik el, akkor szerintem konzultalj a fogorvosoddal.
2013. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!