Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek a tömény sóoldatta...

Szerintetek a tömény sóoldattal történő fog- és szájápolás valóban egészséges? Nem ártalmas? Próbáltátok már? Bevált?

Figyelt kérdés

"Száj és fog higiénia

A só megakadályozza a fogkőképződést és a szuvasodást. A legtöbb ismert fogbetegség a száj és torok extrém túl savasodására vezethető vissza. A sóoldat képes a fogkő eltávolítására, a fogíny regenerációjára és semlegesíti a szájflórát. Mossuk a fogunkat 26% -os sóoldattal és öblögessünk 2 -3 percen keresztül a tömény sóoldattal. Öblögetés közben a nyelvünkkel a fogak között préseljük át a sóoldatot. Az öblögetést naponta többször is végezhetjük lehetőség szerint étkezés után. Gyulladásos, nyitott sebek esetén csökkentsük az oldat koncentrációját. (8 - 10 %)"


Az idézet a [link] honlapról származik.



2013. ápr. 23. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Jéé, ezzel újat mondtál. Én sót légúti gyulladás enyhítésére volt hogy használtam sikerrel, bár pontosan nem értem a hatásmechanizmust. Azonban el tudom képzelni hogy szájban is nagyon jó lehet. Azthiszem utána is nézek majd.


Én h2o2-t, ezüstkolloidot, meg hidegensajtolt olajat használok szájápolásra. Amúgy.

2013. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

A sóoldattal való tisztítás inkább a nyilt sebeknél hatásos, a dentális plakkot (ún. biofilm ami a fogakra rakódik és baktériumokat tartalmaz) önmagában nem tünteti el. Ezzel azt akarom mondani, hogy a sóoldat nem helyettesíti a fogkefét, fogkrémet, fogselymet, de kiegészítésként lehet használni.

2013. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak! Szép napot!
2013. ápr. 23. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!