Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan történik egy gyökércsap...

Hogyan történik egy gyökércsap/csonk? / felépítés?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha van tapasztalatotok, meséljétek már el részletesebben, mert másfél órás időpontot kaptam rá, és nem tudom, mi tart rajta annyi ideig. :O
2013. ápr. 30. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Egy nagyon vékony kis csavart fúrnak a csontba és arra építik fel a fogat, nekem így csinálták.
2013. ápr. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Héhéhé: fúrnak a csontba? Nem a gyökérbe ragasztják?
2013. ápr. 30. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem fúrnak semmit sem a csontba. Az első összekeveri a gyökércsapot az implantátummal.

Gyökércsapos fogműnél az első lépés a gyökérkezelés, gyökértömés - ennek a célja a gyökércsatorna végének az elzárása. Későbbiekben ezt a tömést gondosan eltávolítják, hogy be lehessen helyezni a gyökércsapot.

Második lépésben lenyomatot vesznek és ideiglenes koronát csinálnak. Ezután a fogtechnikus a lenyomat mintája alapján elkészíti a gyökérbe illeszkedő csapot, vagy pedig a fogorvos az előre gyártott csapot megfelelő méretűre csiszolja.

Két fajta gyökércsapos fogmű létezik:

1. a gyökérbe illeszkedő csap illetve a korona egy darabból áll.

2. a gyökérbe illeszkedő csapnak a felső része egy műcsonk, amire koronát lehet készíteni. (ma már inkább ez a fajta gyakoribb).

Végül pedig cementtel beragasztják az elkészült csapot a gyökérbe. Hosszadalmas dolognak tűnik, de igazából ha a fogorvos nem veszi igénybe a fogtechnikus munkáját (tehát előre gyártott csapot illeszt a gyökérbe), akár egy ülésben is meg lehet csinálni, de másfél óra bőven kell hozzá. Ezután pedig jöhet a korona elkészítése (a 2. fajta gyökércsap esetében).

2013. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A gyökérkezelés, gyökértömés lépésein túl vagyok. (És még élek :)

Én úgy értelmezem, hogy nem ilyen fogtechnikus által készített gyökércsapot készít, mert még mintát nem vett, viszont legközelebb már a gyökércsapot akarja betenni. És - szintén, ha jól értelmezem - olyan 2.-es féle dolog lesz, mert a koronához viszont akar mintavételt csinálni.

Ezek után, ha a minta alapján elkészül a korona, akkor az már csak egy alkalom?? Vagy még vannak azzal is kavarok??

2013. ápr. 30. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkészül a gyökércsap, be van ragasztva és jól illeszkedik, akkor utána lenyomatvétel kell a korona elkészítéséhez (illetve ideiglenes koronát kapsz a fogorvostól). A véglegeset már tényleg a fogtechnikus csinálja a lenyomat mintája szerint. A koronát először be kell próbálni és ha elég jól illeszkedik, akkor be is lehet ragasztani. Ez utóbbi általában egy alkalommal megvan.
2013. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Melyik fog?

AMi elöl van v. ami hátul van?

2014. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!