Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom hogy elkopott a...

Honnan tudom hogy elkopott a fogzománcom?

Figyelt kérdés
nem tudom biztosan de az első két fogamon mintha eltűnne a zománc. Átlátszó kezd lenni és körbe megy végig a fogaimon. Csak a fogam ilyen vagy a zománcom kopik?
2013. máj. 1. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A zománc színe fehéres-áttetsző (szóval nem matt), alatta pedig a dentin inkább sárgás színű. Ha kopik a zománc, akkor a fog színe egyre inkább sötétebb, sárgásabb lesz, a rágófelszín (metszőknél a fogak éle) pedig egyre kisebb lesz. Nagyon erős kopásnál a fogak érzékenyek lehetnek, mivel a dentin rávezeti a hőt (hideget) a fogbélre.

A zománc egyébként a rágófelszínen (metszők élén) a legvastagabb - itt egy kissé áttetsző is lehet - a fognyaknál pedig a legvékonyabb, ahol inkább sárgásabb és matt a fog színe.

2013. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
:(
2020. dec. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!