Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos szeretnék lenni, de...

Fogorvos szeretnék lenni, de csúnyák a fogaim?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs egy lyukas fogam sem(ami az volt be van tömve), de össze-vissza állnak sajnos. Gyerekkoromban azt mondta a doktornő, hogy még alakulhatnak, ezért akkor nem lett fogszabályzó, de ferdék, mintha el lennének tájolódva. Most meg sajnos nincs fogszabályzóra anyagi keret, de eldöntöttem, hogy fogorvosira szeretnék menni. Mennyire gáz így fogorvosira menni? Biztosan többet fogok tudni ezzel kapcsolatosan, esetleg lesz mód fogaimon korrigálni pár év múlva is? Esetleg egyetem után (mikor már kitudnám fizetni a fogszabi árát is) ? Most nagyon ráálltam a témára, tehát mindenképp szép fogakat akarok, amint anyagilag is megengedhetem.

19L


2013. máj. 5. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tudtommal a felvételinél nem kizáró ok
2013. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Éppen ezért légy fogorvos. Saját magadon is tudsz majd segíteni az ismeretséggel és barátokkal. Lehetnek még gyönyörű fogaid.
2013. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, simán lehetsz fogorvos.
2013. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem kizáró ok. Szerintem a csoporttársaid sem fognak cikizni, vagy negatív konzekvenciákat levonni emiatt rólad, hiszen ilyen szakra elvileg elég intelligens emberkéket válogatnak. Ciki az lenne, ha romlottak, vagy sárgák elhanyagoltak lennének a fogaid, mert arról valamilyen szinten tehetnél, de arról nem, hogy nincs pénzetek fogszabira. Legalább gyakorlatban is megtanulhatod hogy is működik a fogszabályozás, talán még kedvezményt is kapsz majd, amikor megcsinálják:-)

Sok sikert a felvételihez:-)

2013. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat is és a bíztatást is egyben!
2013. máj. 5. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Hajrá, ez ne tartson vissza. Szerintem nem gáz, csak ha nem akarsz tenni ellene.

Kb. az évfolyam 70%-ára ráférne a fogszabályozás, kb. fele belevág az egyetem alatt, a negyede az egyetem után, a többi maradék viszont soha.

Szerintem az utolsó eset gáz, a többi nem.

Van a klinikán egy orvos, akinek fogszabályozásból is van szakvizsgája, de a két első foga totál egymásba van fordulva. Hát ezt kicsit röhejesnek tartom.


Egyébként meg ne hidd azt, hogy tökéletes a fogorvosok fogsora, mert nagyon nem. Az évfolyam 90%-a a pénz miatt jön fogorvosira, nem is túl igényesek a fogaikra. De ha végeztek, akkor aztán agyba-főbe fehéríttetik...



Szóval hajrá, aztán majd ha lesz rá lehetőséged, rakatsz fel egy fogszabit! ;)

2013. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy nekem meg van pár tömött fogam, azt hittem, hogy emiatt szentségtörést követek el, hogy fogorvos akarok lenni. :D

Aztán az első napon megláttam, hogy milyen a felhozatal..nem fogak tekintetében, hanem mentalitás tekintetében.

Onnantól kezdve meg sem fordult a fejemben, hogy gáz, hogy fogorvos akarok lenni, azóta őket nézem, le magara pedig büszke vagyok. :)

2013. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az semmiképp se tartson vissza, hogy nem állnak tökéletesen a fogaid...nem te vagy az egyetlen. Én is fogorvostanhallgató vagyok és rám is rámférne egy kis fogszabályozás. sőt...nagyon sokan az egyetem alatt rakatják fel.

Ha fogorvos akarsz lenni, akkor csak tanulj, és emiatt ne aggódj :)

2013. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 30 éves felnőtt fogszabis vagyok,ha esetleg bp-i vagy környéki vagy,tudok ajánlani helyet,ahol nem horror áron végeznek felnőtt fogszabályzást(pár hónap diákmelóval meg lehet keresni az árát),rendszeresen van ilyen kuponos akciójuk:

[link]

2013. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán segítőkészek vagytok, de én erdélyi vagyok. Kissé távol élek Budapesttől. :)
2013. máj. 6. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!