Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki ha hiányzik egy fogam? 21/L

Ciki ha hiányzik egy fogam? 21/L

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és az a problémám, hogy kitört az egyik szem fogam. Nincs óriási lyuk, de eléggé feszélyezve érzem magam. Sajnos nincs rá pénzem, hogy a közeljövőben megcsináltassam (nincs a pótlásra több mint 100000 Ft-om), még suliba járok szóval nincs fizum, a szüleim se tudnak támogatni, így eléggé kétségbe vagyok esve :( Tegnap történt ez az egész, elmentem fogorvoshoz, ott kaptam információt az árakról, azóta az utcára se merek kimenni, mert nem akarom, hogy cikizzenek, vagy hogy azt higgyék igénytelen vagyok és nem zavar a hiány. Szerintetek tényleg ennyire ciki? Egy csinos nő ilyen fogakkal már nem lehet szép? :(

2013. máj. 12. 01:56
 1/10 anonim válasza:
25%
fogas kérdés...
2013. máj. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%

Ha úgy sem tudsz változtatni rajta, akkor fogadd el magadat így. Nem kell emiatt feszélyezve érezned magad. Biztosan nem lettél tőle szebb, de ez van. Ezt a cikizés dolgot nem tudom, hogy értetted így felnőtt fejjel. Én emiatt biztosan nem néznék rád másképp. Ha eddig szép és vonzó lány voltál, akkor továbbra is az maradsz:)


F/21

2013. máj. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Itt nem arról van szó, hogy ciki-e vagy nem. A foghiány elég nagy problémákat okozhat, mivel ezzel megszűnt egy fiziológiai nyomás az állcsontban. Ez azt jelenti hogy a hiány melletti fogaid a kisebb ellenállás felé (a hiány) fognak bedőlni, így pedig az adott ívben a fogközök szélesebbek lesznek. Az ellentétes oldali fogra ható rágóerő is megszűnik, ezért ez a fog ki fog emelkedni (hosszabbra nől). A megváltozott helyzet a hiány alatt lévő állcsontra is hat, ugyanis ez a szövet nem képes elviselni a rágóerőt és a szomszédos fogak oldalra mozgását - hatásukra lassan elkezd felszívódni.

Ezek a folyamatok természetesen nem azonnal következnek be, kell egy 5-6 év hogy látható legyen a fogak elmozdulása. Még az is fontos, hogy a táguló fogközök felszíne hajlamosabb a szuvasodásra, elszíneződhetnek, könnyebben megtapad rajtuk a plakk. Az ellenkező oldali kiemelkedett foggal is idővel komoly problémák merülhetnek fel.

Én mindenképpen azt tanácsolom neked, hogy ha nem is azonnal, de pár éven belül próbáld meg összegyűjteni rá a pénzt. Az se baj, ha körzetis fogorvost választol, mert nála legalább csak a fogpótlás anyagát kell kifizetni, az orvosi munkát a tb állja.

2013. máj. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Mivel látható helyen van ezért eléggé gát szeretném! Nem lehet részletre sem csináltatni? Vagy valami ideiglenes módon pótolni addigis?
2013. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor milyen megoldás van? Van egy problémád, a szüleid tudják, hogy gond van. Akkor most szobafogságra száműzöd magadat? Suli mellett nem tudsz munkát vállalni? Egy 21 évesnek ezt már meg kell tudni oldani. Sokkal többet ártasz magadnak, mint gondolnád. Keresd a megoldást
2013. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Munkát fogok keresni, majd így összegyűjtöm rá a pénzt.

Egyébként a körzetinél voltam, a doktornő ajánlott nekem magán fogorvost, de azt nem mondta, hogy Ő is megcsinálná. De ezek szerint körzeti is csinál pótlást.... koronát nem szeretnék, mert árban kb. ugyanott lenne mint az implantálás,csak a koronánál le kell csiszolni az egészséges fogaimat is :(

2013. máj. 14. 00:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony ha 2 korona közzé teszik a fogpótlást, még 2 egészséges fogat is tönkre teszel.
2013. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Benne van még a gyökere? Vagy már kihúzták?


Öntött csappal és rá egy szóló koronával megoldható a kérdés.

2013. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már kihúzták
2013. máj. 17. 02:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor marad a híd vagy implantátum, ha sokat vársz vele pár év múlva a fogak elvándorolnak a tátongó lyuk felé és megdől az egész. Egy implantátum ára olyan százezer körül van, + még jön hozzá a felépítmény. Ha hidat választasz a két szomszédos fog kerül lecsiszolásra... én inkább gyűjtögetnék egy implantátumra és koronára. Addig szerintem nem lesz semmi bajod. Az utcára pedig nyugodt szívvel menj ki, az előbb az utcán egy két fogú ürge kért tőlem cigit, alig lehetett észrevenni hogy van foga :))

Egyébként még ismerek olyat is akinek a felső 2ese hiányzik.... mondanom se kell az még szembetűnőbb.

2013. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!