Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Veszélyes ha valakinek fogköve...

Veszélyes ha valakinek fogköves a foga? 1 éve kb mondták hogy menjek el fogászatra mert fogköves a fogam de ugy gondoltam semmiség. Most vettem észre hogy 1 darabka hiányzik a metszőfogam aljából, lehetséges hogy a fogkő miatt törhetett le?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

szia ! a fogkő veszélyes,nem vagyok teljesen szakember DE

elromlik a fogad és valóban töredezhet,elszineződik sötét szinű lesz..ronda is..mintha rohadna fekete is lehet,főleg ,ha dohányzol is és a foginysorvadás is ettől van.is.. akkor meg kihullik a fogad, egyszerüen lehúzodik az inyed és nem tartja meg a csontot..aztán 40 évesen már protkót viselhetsz,vagy csúnyán nézel ki fogak nélkül

le kell csiszoltatni,nem fájdalmas az olyan gépek vannak mááá !

2013. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én szakember vagyok: a fogkő (vagy szaknyelven dentális plakk)a fogak felszínén alakul ki: baktériumokat, szénhidrátokat (azaz cukrokat) tartalmaz, így károsítja a fogakat.

Ha kezeletlen marad, akkor a fogíny gyulladásához vezethet. A fogíny gyulladása után jön a fogak elvesztése.

Én azt javaslom, hogy ha nem akarsz 10-20 év múlva fogak nélkül lenni, akkor el kellene menni a fogorvoshoz szűrés és fogkő-eltávolítás céljából.

A szűrés és fogkő-eltávolítás egy félévben egyszer ingyenes, nem kell érte fizetni (de ha az OEP-hez írsz e-mailt vagy megkérdezed, akkor biztosan tudnak segíteni).

A lényeg, hogy félévente egyszer ajánlott fogkő-eltávolításra menni.

2013. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már kértem is időpontot a fogászatra.
2013. márc. 5. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!