Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek gyökérkezeltessem...

Szerintetek gyökérkezeltessem a fogam?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál azért mert az egyik fogam folyamatosan fáj hidegre, nagyon rossz. De viszont már be van tömve egyszer a fogam. Csinált röntgen a doki,de teljesen ép a fogam. Viszont azt mondta hogy vagy gyökérkezeli és akkor elvileg jó lesz vagy pedig kicseréli a nagy tömésemet,de azzal meg az a baj h elég nagy tömés van a fogamba és nem biztos h vissza tudja már építeni ha nem akkor meg már korona kell rá vagy tesz bele ideiglenes tömést. Viszont azt mondtam neki h inkább ne gyökérkezelje aztán beecsetelte vmivel, de nem ige lett jobb, azt mondta h várjak egy hónapot és mennyek vissza. Szerintetek mi legyen gyökérkezelés vagy tömés csere?

2013. máj. 14. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Én első körben elkezdenék valamilyen sensitive fogkrémet használni, ami fognyaki érzékenységre van. Mert lehet hogy arról van csak szó.

Nekem is cseréltek nagy fogba tömést kétszer is és nagyon szépen vissza lett tömve.

Ha nincs olyan gond a foggal, akkor nem hiszem, hogy szükség van gyökérkezelésre. De ha máshogy nem megy, akkor valóban az megoldás lehet. Csak elég hosszadalmas és körülményes.

2013. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen bajaim voltak. Gyökérkezelés lett a vége. Azóta nem érzékeny és nem fáj, szóval megérte. Sokat szenvedtem vele.
2013. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

sensodynet használok már elég rég óta de nem szüntette meg az érzékenységet, mind1 várok egy hónapot meglátom javul-e aztán szerintem először kicseréltetem a tömésem.

köszi a válaszokat

2013. máj. 14. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor volt betömve a fogad? Ha nagy tömés volt és nem régen, akkor normális, hogy egy ideig érzékeny a hidegre. Ha melegre lenne érzékeny, akkor biztos gyökérkezelni kell, de ha csak hidegre, akkor lehet, hogy elmúlik az érzékenység magától.
2013. máj. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már 4éve be van tömve de csak most kezdtem érezni a fájdalmat.
2013. máj. 23. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem is, 2 rágófogammal: mindig így kezdődött, hogy az évek óta tömött fogam egyszer csak elkezdett fájni, érzékeny lett..stb. Röntgen semmi különöset nem mutatott, csak annyit, hogy nagy, mély tömések vannak benne, közel az idegkamrához. Nekem kicserélték a töméseket, de a töméscsere traumája miatt begyulladt mindkét esetben a fogam, aztán baromira elkezdett emiatt fájni, visszamentem az orvoshoz, az megy gyökérkezelte őket. Azóta köszönik, jól vannak, pedig több éve volt már ez. Nekem semmiféle korona meg egyéb ilyesmi nem kellett rá, a gyökérkezelés után tettek rá egy szép fehér fedőtömést, ugyanúgy néznek most is ki mintha csak tömöttek lennének. Egyébként az szerintem rég rossz, amikor a fogorvos várja tőled, hogy te döntsd el, mit csináljon. Én keresnék másik orvost a helyedben, ha megteheted.
2013. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!