Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog, mit csinálnak...

Lyukas fog, mit csinálnak vele? (képpel)

Figyelt kérdés

Itt van 4 db kép a 6-os fogamról, nagyon borzasztó, napi 3x mosok fogat és ilyen lett... A fogorvos mit csinál vele? Be tudja tömni? Előre is köszi mindenkinek ;) 15/L



[link]

[link]

[link]

[link]



2013. máj. 15. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kicsi szivem, nem vagyok fogorvos!
2013. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem látom hogy szuvasak lennének a fogaid (bár kicsik a képek). Őrlőfogaknál előfordulhat hogy a mély barázdáikat fogkefével nem lehet elérni és ezért megfeketednek - talán nálad is ez van. Ez még nem igazi szuvasodás, de barázdazárással el lehet tüntetni a fekete részeket. A barázdazárás inkább egy preventív, szuvasodást megelőző fogorvosi kezelés, amihez még érzéstelenítés sem szükséges.
2013. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem is az volt a kérdés, hogy fogorvos vagy-e ;)

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, de ma volt suli fogászat ott mondták, hogy lyukas, szóval valószínűleg lyuk,csak érdekel, mielőtt elmegyek magánrendelésre, hogy kb mire számítsak húzás/tömés/korona/gyökszi kezelés stb ;)

2013. máj. 15. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy egyszerű töméssel megoldják!
2013. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha túl erősen mosod a fogad, lesikálod a fogzománcot és könnyebben romlik a fog. Elmex gél segít visszaépíteni.
2013. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ;)

Van még valakinek tippje?:)

2013. máj. 15. 20:23
 7/9 anonim válasza:

Menj el, majd az orvos megmondja. ha szerencséd van csak betömi, de lehet, hogy gyökérkezelés. Azt ugye nem lehet így megállapítani, a dokinak kell megnéznie, és az övé a végleges szó.

Nekem is ez volt, sulifogászaton mondták lyukas (mintha magamtól nem vettem volna észre, de mindegy) és elmentem dokihoz. Kívülről úgy tűnt, csak tömés lesz belőle, de ő gyökérkezelést mondott. Csinált röntgent, azon már egyértelműen látszott.

2013. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És az, hogy sebes a szájpadlásom ehhez köthető? Mintha hólyagok lennének rajta de kemény és hosszú pálcika alakú
2013. máj. 16. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Az csak a szájpadlásod erezete, nem hólyagok.
2013. máj. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!