Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájni fog a rögzített fogszabá...

Fájni fog a rögzített fogszabályzó felrakása?

Figyelt kérdés
Nyár végén megkapom a rögzített fogszabályzómat és lelkileg felszeretnék készülni rá.Meséljetek róla,hogy mennyire fájt és mikor,mit egyek akkor,vagy mit ne,és még sok más tapasztalatot,légyszíves.

2013. máj. 16. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

A fogszabályzó felrakása egyáltalán nem fáj, majd utána. Nekem 1 hete rakták fel, nem fájt. Úgyrakják fel a fogszabályzót hogy előtte kapsz pár napra szeparáló gumit hogy legyen hely a gyűrűnek. Elsőnek a gyűrűt ragasszák fel az egy nagyon kicsit fáj de kibírható. Utána a fogakat megtisztítja (nekem lepolírozta). Be rak a szádba egy feszítőt és úgy egyesével felragassz a brekketeket. A brekketeket UV-fénnyel szárítsa meg. Ha ezzel készen van akkor berakja a drótot, rá rak szines gumikat. Közbe a nyelv alatt folyamatosan ott volt a nyálelszívó. Videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=wh1i-b-TX1g


Nekem 5 napig fájt tőle a fogam, enni nem nagyon tudtam. 3-4-5-6 hetente járni kell húzásra(drótcsere) és majd utána fog fájni kb. 1 hétig de napról-napra gyengülni fog a fájdalom.


Amiket én ettem: levesek, főzelékek, kenyér belseje, tejbegríz. Pépés kajákat kell ilyenkor enni!!


Minden evés után fogat kell mosni, mert fogszabályzóval gyorsan el lehet érni a fogszuvasodást.


Ha a fogszabályzó kidörzsöli/kikezdi a szádat akkor be kell viaszozni (viaszt adnak).


Szerintem mindent elmondtam. Jó fogszabályzást, és ha bármilyen kérdésed lenne amit nem mondtam el akkor nyugodtan írhatsz és én válaszolok ;)

2013. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 1 hete rakták föl és nem fájt csak unalmas volt egy kicsit.Fölrakás után pár órával kezdett el fájni és estére már nem bírtam enni csak pépeset,és utánna még pár napig ez van de akkor már elviselhető a fájdalom.A végén már csak akkor fáj ha rágni próbálsz aztán elmúlik.Ez kb 1 hét.

Én harapni még most sem tudok tépkedem a kaját,de engem nem zavar:))

2013. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem két hónapja van! :) Újat én sem tudok írni!
2013. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!