Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog, gyökerét...

Gyökérkezelt fog, gyökerét kiszedik?

Figyelt kérdés
Van egy gyökérkezelt fogam, amiből már csak a gyökere van meg, az egyik orvos azt mondta ki kell szedni ,meg sem rögenezte csak ránézett. Máshol azt mondták nem szedik ki mivel a gyökérkezelt fognak már nincs is gyökere. Tapasztalatok?
2013. máj. 17. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
a gyökérkezelt fogban az ideget ölték ki ... ha már csak a gyökér van meg, akkor ki kell vetetni, vagy azt akarod, hogy a szádban rohadjon el?
2013. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Normálisan emberektől kérdeztem! Egy ismerősömnek azt mondták nem veszik ki neki! Ezért kérdeztem! Nekem meg azt mondták ki veszik! Ennyi nem kell ilyen stílusban írni!
2013. máj. 17. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 ezt nekem írtad, vagy volt egy válasz amit töröltek?


mert ha nekem, akkor nem értem ... el fog rohadni az a gyökér aminek már nincs meg a felső része ... nincs a felületén zománc/védelem ... befertőződhet az állkapcsod is

2013. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelt fogból,ahogy már írták az idegeket szedik ki,aztán így tömik be a fogat.Az ilyen foggal az a probléma,h előbb utóbb tönkremegy és akkor már nincs más lehetőség,mint kihúzni ezt a tönkre ment részt.Ez lehet fog,de csak gyökér is,ha a fog már letört. Sokan vannak,akik nem húzatják ki ezeket,de ami ott marad egy góc lehetősége a szervezetben.Elképzlhető,h nem lesz vele soha probléma,de ez messze nem biztos.
2013. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig az első ha nyersen is, de jól írta. A gyökér kezelt fognál nem a gyökeret veszik ki, hisz azt nem lehet úgy hogy ne húzza ki a teljes fogat. Ha a fognak a gyökere rossz, de a felső fogrész ép, akkor az ideget kiölik a gyökérből, és többé nem fog fájni a fogad. Igaz így szép lassan a gyökér kezelt fog be fog szürkülni, és szép lassan kezd elhalni. Voltaképpen nagyon lassan de véglegesen tönkremegy, és húzni kell.

Ha az orvos azt mondja hogy a gyökeret húzni kell, akkor azért van, mert annyira rossz állapotban van a fog, vagy már szétrohadt hogy nincs más lehetőség.

Ha a fogad gyökér kezelt még lehet a fogadnak gyökere, csak nincs a gyökérben érző ideg.. Olyan nincs hogy a csontfognak nincs gyökere. Minden csontfognak van. Egyedül a tejfogaknak nincs gyökere.

Lásd:

[link]

2013. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!