Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A páromnak állandóan vérzik...

A páromnak állandóan vérzik az ínye. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
fogmosáskor szinte mindig és gyakran reggel, mikor felébred véresek a fogai, de néha napközben is csak úgy el kezd vérezni. a fogínye szép egészséges. mivel a metszőinél vérzik megnéztem neki, nem lyukasak. azt vettem észre, hogy mikor náthás akkor többször fordul elő. és mivel allergiás majdnem egész augusztusban náthás tünetei voltak, aztán meg is fázott. de nem csak ilyenkor fordul elő, akkor is, ha semmi baja sincs. tudja valaki mi okozhatja? orvoshoz kell vele menni vagy kezelhető házilag?
2009. okt. 4. 08:30
 1/4 anonim válasza:
100%
Nekem is szokott vérezni az ínyem, de csak fogmosáskor néha, meg piros a színe azon a részen, ahol be van gyulladva (a normál rózsaszín helyett). Ugynúgy kell mosni ilyenkor is az ínyt fogmosáskor. Nekem a fogdokim a Meridol szájöblögetőt javasolta, reggelente használom is. Valamint vettem Vitinne ínyvitamint, néha szedem, igaz kúraszerűen kellene, csak nagyon drága:(
2009. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menjen el dokihoz, valószínűleg fogköve van, kb. 95%-ban a ez okozza az ínyvérzést. Ha külsőleg nem is látszik, akkor akár íny alatti is lehet. Ezt pedig ha nem szedi le a doki, akkor csak rosszabb lesz - a spontán vérzés már így is elég durva.

A doki után 1-2 héttel teljesen meg fog szűnni a panasza! :)

2009. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ez a paradontózis (fogágyi betegség) jele lehet... Irány a fogorvos! Nézzétek meg, nem lóg-e ki több a gyökérből, nem húzódott-e vissza az íny a fogakról. Akkor erre való fogkrémet és szájvizet kell használni. Az ilyesmi vissza nem fordítható, de megállítható folyamat.
2009. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. okt. 5. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!