Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki kapott mar fogorvosnal...

Valaki kapott mar fogorvosnal erzestelenito injekciot lidocain nelkul?

Figyelt kérdés
Total hulyenek erzem magam, hogy folyton rinyalok erte, mert nekem a doki csak ugy siman beakarja adni a szurit :S. Gondoltam a lidocain eleg sokat enyhit a szuras pillanataban keletkezo fajdalmon. Nemde? Koszi a valaszokat!
2009. okt. 7. 08:23
 1/6 anonim válasza:

A mostani fogorvosom bármit elkezd a fogaimmal, először mindig befúj lidocainnal. Nekem sem adott még senki előtte. Volt olyan, hogy az felső fogsoromon elöl volt ciszta, és amikor beadta a doki az injekciót iszonyatosan fájt. A mostani dokinál még nem volt ilyen probléma.

Szerintem ne hagyd magad, hiszen neked fáj.

2009. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint ez orvosfüggő. Az én orvosomhoz már 20 éve járok. 1-2 alkalommal már kaptam Lidocaint az injekcióhoz, bár nekem akkor is fájt. Ez attól függ, hogy a szájpad melyik részébe adja.

Mostanában nem kaptam, sőt volt, hogy egy szurit 2 helyre nyomott, attól függően, hogy épp mit akar a foggal csinálni. Rendesen fájt.

Ha kérném, biztosan adna előtte is Lidocaint.

2009. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz lidocaint, akkor sem vészes, hiszen ahogy beszúrja az ínybe a tűt és fecskendezi az érzéstelenítőt, az abban a pillanatban elzsibbaszt, így a kellemetlen érzés 2-3 mp-ig tart mindössze.

Nem mondom, hogy kellemes érzés, ha megszúrják az ínyedet, de túl lehet élni. A szúrás maga nem fájdalmas, inkább kellemetlennek nevezném, hiszen nem mindennapi érzés, hogy megszúrják az ember ínyét. Nekem a frontális fogaim fölé adták a szurit, ami olyan volt, mintha az orromba dugnának valamit, így reflexből dőltem hátra.


Szóval, kedves kérdező!

Ne félj! Nem lesz elviselhetetlen fájdalomban részed, hanem inkább egy kis kellemetlenségben.

2009. okt. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már azon is meglepődtem, hogy sima töméskor is adott a doki érzéstelenítő injekciót. Nálunk ez nem volt szokás. A fogdokitól való félelem valahogy kódolva van bennünk, kevés olyat hallottam, aki kifejezetten kedvelte volna (tart a nullához). Azért mégiscsak csontokról van szó, nem olyan, mint egy vágás, ami kezelés után begyógyul, amit csinálnak vele az maradandó nyomot hagy. Az viszont általánosan igaz, hogy ha mondjuk több alkalmas kezelésről van szó, a 2. alkalommal már nem annyira nehéz elmenni. Nem egy leányálom, de akkor már valahogy sínen van az ember és csinálja.

Azt én is tapasztaltam már, hogy vannak a szájban különösen érzékeny pontok, ahol elég kellemetlen egy szúrás, de valóban nem tart sokáig.

Amikor túl vagy az egészen, már nem is tűnik olyan félelmetesnek, próbáld előre hozni ezt az érzést és ne parázz! :)

2009. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:) oks, koszi, hogy valaszoltatok!
2009. okt. 7. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Én SZTK-ba járok és nekem simán beszúrja a tűt minden nélkül. A tű szúrása nem is fáj kb. 1 mp-ig nagyon kellemetlen amikor elkezd zsibbadni.
2009. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!