Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet? Antibiotikum nem...

Mitől lehet? Antibiotikum nem kell rá?

Figyelt kérdés

Előző héten szerdán voltam foghúzáson. Ma mentem vissza, mert a húzott fog helyén az ínyem oldalán nyomásra hegyes puklit érzek és fáj. A dokim azt mondta, hogy nincs beletörve, benne hagyva semmi, viszont be van gyulladva, kicsit gennyes is. Rakott bele valami gyógyszeres csíkot, holnap kell visszamennem, gondolom kicseréli.

Antibiotikumot nem mondta, hogy kell, de én úgy gondolom, hogy ha már gennyes, akkor azért nem árt.


2013. jún. 4. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres csíkot pont a gyulladás miatt tette bele. Ne akarj feleslegesen antibiotikumot.
2013. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felesleges az antibiotikum, ha a gyógyszeres csíkkal lemegy majd a gyulladás.
2013. jún. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bár a dokim nem mondta, de én úgy tudom, hogy a gyógyszeres csík csak akkor használ, ha minden nap cserélik. Mármost én holnap délelőtt megyek vissza a dokihoz, utána csak hétfőn fogok tudni. Pest mellett lakom, a fogorvosom meg Kelenföldön dolgozik, nem tudom minden nap megoldani a bejárást.
2013. jún. 4. 16:44
 4/4 Chimaira válasza:
Ha csak gennyes kicsit akkor a jódos csík megoldja.. bár naponta kéne cserélni, de nagy baj csak akkor van ha dagad. Én fel is dagadtam, 3 napig cserélgette a csíkot.. DALACIN-t szedtem. Nagyon jó. tényleg. Bár a gyomrodat szétszedi, de egy két komolyabb joghurt és minden ok.
2013. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!