Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tavaly augusztusba volt egy...

Tavaly augusztusba volt egy kiadósabb verekedésem, akkor még csak azt hittem hogy csak megmozdult, most mintha mozogna, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nem szeretném elveszteni mert első fogam és fogszabályzáson is voltam, mit tegyek s fogorvosnál mire várhatok?

Remélem megmarad.


2013. jún. 8. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Augusztus óta már meggyógyult.


A fogaknak van egy pici mozgása, játéka. Ha beteg vagy, akkor nagyobb. Sok minden kihathat a fogak, íny egészségére. Beteges életmód mellett, ami igen sok emberre jellemző miért pont a fogak ne károsodnának? Eleve a fogszuvasodás már egy károsodás, ami az életmódunkkal jár. A fogak kilazulása.. szinte már meg sem lepődnék. :)

2013. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
rendszeresen mosok fogat, fogorvoshoz is min fél évente elmegyek, rtg igaz volt de csak 1 fogat rtgztek meg, kíváncsi lennék hogy mi a dörgés... amúgy jobb félni mint megijedni, inkább elmegyek a szentkirályiba, eddig ott csak jót csináltak velem :)
2013. jún. 8. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
legjobb ötlet.
2013. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak azért furállom hogy 9 hónapra jött elő az egész mert eddig semmi bajom nem volt vele, acélsodrony-t szinte elharaptam vele.
2013. jún. 8. 23:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a gyökér megrepedt akkor mire számítsak? elveszteni nem szeretném 1 fogamat sem.
2013. jún. 9. 16:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi van, ha megreped a fogad gyökere.


De ha egy ütéstől nem tört le, akkor nem látom miért lenne majd' egy éven át rejtett csontrepedés a fogad gyökerében.


Annak korábban kellett volna gondot okoznia, ennyi idő alatt meg esetleg rendbe jönnie. Én nem izgulnék.

2013. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
MA voltam, a doki is hasonlóakat mondott, csak csak, egyébként nem érdekel de mint műszaki ember, 3xes röntgen nagyításnál egy hajszál felénél kissebb repedést láttam, aszonya hogy az a másik oldalt van, ha meg ott nem fáj akkor az rtg hiba. Igazából nem érdekel, inyemet hejreigazította, valamennyivel jobb. inyem nem halt el stb tehát működhet még. Kicsit még a hatása alatt vagyok az operációnak :S
2013. jún. 10. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát műtött valamit?


Még utána kell járnom hogy a fogak kilazulását mi okozza (pofonokon kívül..).


Liszt, cukorevést hagyom mert fogszuvasodáshoz vezetnek könnyen. De jó lenne ha stabilak is lennének a fogaim, az enyémeket is bármikor üthetik.

2013. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Infekció és az ínyemet visszaigazította. Lehetségesen fogszabályzó és a dulakodás okozhatta az íny elmozudlást.

Fogszab után volt a dulakodás.

Am operáció-beavatkozás.

2013. jún. 11. 00:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként javaslom, hogy keresd fel te is a háziorvosod ha nem tetszik a fogsorod, én mindig megyek szinte ha hibát fedezek fel...
2013. jún. 11. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!