Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtechnikus vagy fogorvos...

Fogtechnikus vagy fogorvos válaszolna nekem? :-)

Figyelt kérdés

Az interneten már sokféle módon keresgéltem, de sehol sem találtam igazán részletes leírást. A lenyomatvételről érdeklődnék, hogy miként csinálják. Minden apró részlet érdekelne:) Koronakészítésről lenne szó, frontfogak.

Azt tudom, hogy az alsó, felső fogakról is lenyomatot kell venni, de milyen anyaggal csinálják, vagy melyikkel az egyszerűbb, tehát aminél elég csak egyszer levenni a lenyomatot és nem olyan sok a kötési idő?

Köszönöm!


2013. jún. 13. 18:29
 1/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tudom, hogy szerintetek melyik anyagok a legjobbak, alginát, poliéter, hidrokolloid, szilikon? A pontos neveken nem tudom, csak ezeket tudom:)

Azért szeretném csak tudni, hogy olyan fogdoki csnálja, aki kicsit modernebb, tehát minőségi anyagokkal dolgozik, és hogy pontos legyen a fogpótlás, és jó lenne tudni részleteket, mert mindegyik mással veszi a lenyomatot:)

Köszi!

2013. jún. 13. 18:33
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egyik orvos sem, csak egy lány, aki fél éve kapott 6 cirkon koronát a felső front fogakra. A lenyomatot fogorvos veszi le, nem tudom milyen anyaggal dolgoztak, azt tudom, hogy olyan gyönyörű fogaim vannak, amit soha nem gondoltam volna, de ebben a legkisebb tényezőnek gondolom azt, hogy milyen anyagot használtak a nyomat levételekor. A profi fogorvoson múlik és a szépen dolgozó fogtechnikuson a végeredmény tökéletessége. A fogorvosom gyönyörűen csiszolta le a fogaim, a fogtechnikus pedig személyesen fogadott, egyesével végignéztük a fogakat, pontosan egyeztettük h mit és milyennek szeretnék, melyik részen milyen színnel. Minden fogam színén egyesével végigmentünk, fognyak, fogközép, fogél színe, formák, milyen pici játékot tegyen bele, amitől igazinak fog tűnni. Én nem lehetnék hálásabb a fogaimért, örülök, hogy jó szakembereket választottam.


Nem akartam hosszú lenni, de én már átestem egy ilyenen, úgy gondoltam hasznodra válhat a tapasztalatom :)

2013. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

szia:)

nagyon szépen köszönöm, hogy írtál:) igazad van, hogy nem ez a legfontosabb, csak olvastam, hogy sok múlik a lenyomaton és én is szeretném, ha a lehető legszebb lenne a fogpótlás, mert valamelyik fogorvos olyat csinál, amin nagyon látszik, hogy nem saját, biztos tudod mire gondolok:)

megkérdezhetem, hogy kinél csináltattad?:)

2013. jún. 13. 23:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt ezen a linken megtalálsz minden elérhetőséget, pesten rendel a doki amúgy.


[link]


Nekem az előző fogorvosom munkája miatt kellett keresnem egy dokit, aki rendbe tudja hozni, amit ő elrontott. Egy ismerősöm ajánlotta ezt a dokit, neki is egy front fogat épített föl, de nem tudtam megmondani, hogy melyiket, annyira szép volt a munka, így jutottam el az ő dokijához. Nagyon jól dolgozik ez a doki és nem nekem kell magyarázni neki, hogy hol mitől lenne jó, hanem ő megkért h mosolyogjak, jól megnézte a fogaim, majd felállított egy tervet, hogy mit tudnánk csinálni, hogy tökéletes mosolyom legyen. Az első fogorvos, aki nem csak azt nézi, hogy jól zár a tömés, vagy h nem baj h sárga/szürke a fog, de legalább a sajátja, hanem arra törekszik, hogy a legszebb legyen és a legjobban funkcionáljon, mintha egy kozmetikushoz mennék kb. :)

2013. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon, de nagyon szépen köszönöm a linket és a válaszodat:)

nehéz rendes fogorvost találni sajnos...mert vagy nagyon aranyos, de közben nem annyira törekszik a szép fogakra, vagy morcos, de szépen dolgozik, viszont ők nem mindig türelmesek:D

na de akkor akit írtál biztos rendes:)

köszi a válaszodat:)

2013. jún. 14. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Baromian nehéz jó fogorvost találni, igen.. és aki elrontotta a fogaimat azt is ajánlás útján találtam, épp ezért bíztam benne, hogy jól dolgozik. Én még megkérdeztem azért másik doki véleményét is miután meghallgattam mit és mennyiért csinálnának nekem. Egy elég híres dokihoz mentem, ő balesetben sérült emberek fogait teszi rendbe, fogszabályoz, koronát épít, mikor mi kell, úgy gondoltam, hogy hasznos lehet a véleménye. Viszont csak arról győzött meg, hogy a legjobb orvost találtam meg: azt mondta, hogy valaki engem behülyített, az én fogaimból soha nem lesz hollywood-i mosoly, láttam-e már a fogaimról lenyomatot, összevissza állnak, ráadásul cirkon koronákra akarnak rábeszélni, mikor gyönyörű fém alapú koronákat lehet ma már sokkal olcsóbban készíteni (tényleg, "gyönyörűek"..), illetve nálam fogszabályzó is kellett volna kisebb koromban, de zománchibásak a fogaim, amúgy is lyukadnak, szóval egyszerűbb volt koronával megoldani az egész műveletet. Az ő javaslata az volt, hogy először szabályoztassam a fogaim, aztán nézzük meg mit lehet tenni!! Úgy mentem oda, hogy hiányzott a 2-es fogamból egy darab és ő szabályozni akarta először :) Tehát csak arról győzött meg, hogy sok hülye orvos van, de szerencsére találtam olyat, aki érti mi nem tetszik a fogaimban és ugyanúgy képzelünk el egy szép fogsort.
2013. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem csak priviben, itt is szeretném még megköszönni a válaszaidat:)

köszönöm!:)

2013. jún. 19. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha koronakészítésről van szó akkor egy kétfázisú szilikonlenyomatot vesznek, először csinálnak egy alaplenyomatot keményebb szilikonból, majd az alaplenyomatba lágyszilikont engednek és ismételten levesznek vele egy lenyomatot amit precíziós lenyomatnak neveznek. De nem muszáj kétszer egymás után, van olyan eljárás ahol elég egyszer levenni ezt. A lenyomatvétel lenyomatkanállal történik, beleengedik a lenyomatanyagot, ami lehet alginát, szilikon vagy egyéb, a te esetedben mivel koronáról van szó szilikon lenyomatot vesznek. Azt kiöntik gipsszel, majd elkészítik rá a koronád. A kötési idő néhány perc, nem kelll sokat ülnöd, csak a lenyomatvétel kicsit kellemetlen, irritálja a lágy szájpadot. A pótlásoddal szemben lévő állcsonton a lenyomatot, ahol nem lesz semmi azt általában algináttal veszik le. Az alginát kötési ideje olyan 3-5 perc.
2013. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a részletes válaszodat:)
2013. szept. 12. 00:23
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon sok dolgot leírtál valóban, szóval köszönöm:)
2013. szept. 12. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!