Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerdán kiveszik a bölcsességf...

Szerdán kiveszik a bölcsességfogam?

Figyelt kérdés

Elvileg nincs benne a gyökere a csontban és nem is vízszintes,hanem inkább átlósan helyezkedik el.

Mennyire vészes a műtét,és az utána való fájdalom?

Hogyan kell ezeket kezelni(milyen fájdalomcsillapító,jegelés)?



2013. jún. 17. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz kellemes ! A bölcsességfog eltávolitás az egyik (ha nem a )legfájdalmasabb beavatkozás ! :S
2013. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon fáj?

Milyen fájdalmakat kellesz átélnem?

Hogyan kezeljem a fájdalmakat?

2013. jún. 17. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Figyelj nem akarlak ijesztgetni ,lehet te jól fogod viselni ! Viszont nekem az összes ismerősöm,beleértve édesanyámat ,azt mondta ,hogy nagyon gáz ! Sajnos ez ezzel jár. Én is bölcsességfogműtéten fogok átesni 2 hét múlva ,egyszerre 2-t fognak eltávolitani.Viszont én altatásban csináltatom,persze ezen kivül lesz még több tömés is .Sok pénzbe kerül, de nem érdekel ... :S
2013. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos irnak fel utána jó erős fájdalomcsillapitót. Viszont aki alapból jól viseli a fájdalmat,lehet annak nem nagy szám ez az egész .
2013. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5-t szedtek ki egyszerre, mindet csontból. Rettegtem tőle, de nincs miért. Ha mindent betartasz hamar túl leszel rajta, és nem olyan szörnyű mint ahogy sokan leírják:) jegelés, mosás, fertőtlenítés, állkapocs tornáztatás, magas párna, tejes-tojásos dolgot ne egyél...stb stb, ha vigyázol rá, semmi baj nem lesz:)
2013. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, tehát van annak a fognak gyökere vagy nincs? Ha még fejlődik a gyökere, akkor kár parázni, mert könnyen kiszedik (mivel nincs még teljesen becsontosodva) és közvetlenül a műtét után elég egy fájdalomcsillapító. Másnapra kutya bajod sem lesz. Viszont az arcod be fog kékülni és kicsit dagadni is.


Általában minél nehezebben szedik ki a fogat, annál több gyötrődés a gyógyulás.

2013. jún. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég műtötték ki a jobb alsót feltárásban . Vésték ,darabolták ,csontfúrót használtak .Hát halljátok férfi létemre azt mondom kemény menet volt !!! Komolyan ha ezt tudom inkább én is azt mondom altassanak el, bár tisztában vagyok vele ,hogy egyetlenegy fogért nem teszik meg .Most nem álltam úgy anyagilag ,hogy a többi problémás fogat is megcsináltassam egy kalap alatt . De azért ne az én példámat vedd alapul ,lehet neked meg se kottyan ;) ! Majd ird meg milyen volt! Egy kalappal ... ;) 32/F
2013. jún. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek ;)

Mindenki zöld kezet kapott!

Azt mutatta a CBCT felvétel(amely a legkisebb hajszálér hajszálerét is kimutatja),hogy a gyökere nincs benne a csontban,és nem is vízszintes,hanem átlósan helyezkedik el.

2013. jún. 18. 13:00
 9/10 A kérdező kommentje:

Na kész:)

Nem fájt,most jegelek:)

Csak a torkom fáj:(

2013. jún. 19. 11:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy csinálták ? Feltárásban ,vagy ment simán ? szerencséd volt ;) ! Jobbulást !
2013. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!