Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok kérdésre...

Fogszabályzósok kérdésre válaszolok!?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdést tesztek fel ebben a kategóriában és úgy gondoltam, megosztom a tapasztalataimat veletek :)

16 éves lány vagyok és 2 éve van fogszabályzóm amit ma vettek le. Egy fogam nőtt ferdén és emiatt kellett. Régebben nem akartam és hülyeségnek tartottam egy fog miatt,2 évig használni fogszabályzót, de végül anya meggyőzött(akinek óriási köszönettel tartozok).


Szóval mikor legelőször elmentünk, megnézte a fogaimat és elküldött fogröntgenre és 2-3 hónap után (nem emlékszek pontosan) felkerült a felső fogszabályzóm.

- először megtisztították a fogaimat, majd egyesével feltették a bracketteket. (1 óra volt) majd egy vékony drótot tettek bele. Tehát a felrakás egyáltalán nem fájt. Mikor másnap felébredtem, még nem annyira de este viszont nagyon fájt. 2 hétig úgy fájt, hogy alig tudtam enni. Szinte csak levest és turmixos ételeket ettem, még a rántott húst is össze kellett turmixolni :D Majd ahogy teltek a napok egyre kevésbé fájt.

Én 1-2 hónaponta jártam a dokihoz, és olyankor a drótokat cserélte (egyre vastagabbakat). Amik után megint csak fájt a fogam de közel sem 2 hétig max 3 napig.

- Mikor már a vége felé haladtunk akkor kaptam gumikat amit esténként kellett használom. Ezeket azért kellett használni hogy a réseket összehúzza és hogy a fogakat beigazítsa a megfelelő pozícióba.

Mielőtt levették volna, előtte 2héttel levették az éjszakai fogszabályzómhoz a mintát.

És végre eljött az a nap, mikor levették :)

Tehát először leszedte a bracketteket. Kicsit fájt, sőt nem is azt mondom, hogy fájt, inkább kellemetlen volt. Majd lepolírozta, ami viszont egyáltalán nem fájt csak a hangja volt olyan furcsa :D Szóval mikor belenéztem a tükörbe szóhoz se jutottam, hihetetlen látvány volt, még most is :) hollywoodi mosolyom lett :D Nagyon szuper lett a végeredmény, megérte ez a kicsi fájdalom.


Pár tanácsot mondanék:

Az első 1-2 hétbe kerüljétek a kemény kajákat(mogyoró,dió stb) az almába pedig soha ne harapjatok bele, hanem inkább szeljétek fel, mert könnyen lejöhet a brackett. A Colát pedig mellőzzétek, mert leoldhatja, nem mindenkinél, pl osztálytársam ugyanúgy issza a colát neki nem oldja le, de én mikor ittam leoldotta és hogy visszaragasszák a brackettet fizetnem kellett érte(ráadásul nem is keveset)

Kérdeztétek, hogy mivel mossatok fogat, én sima fogkefével mostam fogat, de anya vett ilyet is: [link]

Napi 3szor mostam a fogam, reggel, mikor hazaértem suliból és este. Most jelenleg megint szenvedek az éjszaki fogszabályzóval, mert nem tudom a nyelvem hova tenni :D kicsit kényelmetlen, de majd megszokom :) Az orvosom azt mondta, hogy legalább fél évig használjam, mert ha nem használom normálisan akkor a fog visszatud állni az eredeti állapotába, amit én nem szeretnék! Mikor lesz időtök tegyétek be de este viszont mindenképp és tényleg használjátok becsületesen mert egy pár ismerősöm nem használta rendesen és nekik már kezdenek visszaállni a fogai, és ami a baj hogy az éjszakai fogszabályzó nem megy rá a fogaikra..


Tehát ha megtehetitek és szükségetek van rá akkor rakassátok fel a fogszabályzót mert megéri. Nem ciki egyáltalán, akik pedig azt mondják, hogy ciki,gáz stb. azok azért mondják mert nekik nem lehet. Nincs annál rosszabb látvány mint egy helyes pasi, szép lány fogai összevissza állnak.. mellesleg rászoktat a rendszeres fogmosásra és szájhigiéniára :D


Ha bármi kérdésetek van, nyugodtan kérdezzetek szívesen válaszolok :)


(bocsi, ha van benne helyesírási hiba)


2013. jún. 20. 17:23
 1/6 anonim válasza:
Szia. Neked egy nap alatt tettek fel mindent..? Úgy értem a fogszabályzót
2013. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, eloszor a felso fogszabalyzomat tette fel (brackettek, es a iv kb 1 ora volt) majd 1 es fel ev utan az alsot :)
2013. jún. 21. 13:13
 3/6 anonim válasza:
Szióó!:) Figyi és neked nagyon fájt a fogad miután felrakták ? ha igen kb hány napig..? És miket ettél ilyenkor..?
2013. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
amikor feltettek akkor egyaltalan nem fajt, meg este se. masnap kezdett fajni, kb 2-3 napig volt elviselhetetlen, de akkor mar olyan szinten fajt hogy enni alig tudtam. 2 het volt kellemetlen utana mar csak akkor volt amikor huztak rajta es drotot csereltek. Ebben a 2 hetben leginkabb leveseket ettem, tortkrumplit, rantott sajtot, tesztafeleket( sajtos, bolognai) :)
2013. jún. 21. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem másfél hét múlva rakják fel! Amikor felrakták, hány napig nem tudtál rendesen beszélni? Szerinted rá 2 napra el tudok menni angoltanárhoz?
2013. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, beszelni tudtam vele rendesen csak az elso 1-2 hetbe nehezebben tudtam enni vele. Szerintem siman eltudsz menni angoltanarhoz, nem lesz semmi gond, ugyan ugy fogsz majd beszelni mint a fogszabi elott :)
2013. júl. 22. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!