Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy gyökérkezelésre...

Lehet, hogy gyökérkezelésre lesz szükségem. Nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 00:41
 1/4 anonim válasza:

ha a fogorvos jól adja be az érzéstelenítőt, és jól csinálja azt amit csinál, akkor nem lesz vészes..

enyhe fájdalmat érzel majd, de ez rohamosan csökken.

2013. júl. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérjél érzéstelenítőt mindenképp.

Nekem nemrégiben csináltak ilyet, egyet érzéstelenítő nélkül (azt mondta, elhalt a fog, viszont kellene, hogy érezzem, ha lejut a gyökércsúcsig - bíztam benne, de fájt - mondjuk épp túl lehetett élni). Aztán másodjára már élénkebben érdekérvényesítettem, meg az jobban is fájt volna, akkor kaptam érzéstelenítést, ami után semmit nem éreztem, teljesen korrekt volt.


Szóval, ha most lennék hasonló helyzetben, mindenképp kérnék érzéstelenítést, úgy viszont nem gáz. Hajrá!! :)

2013. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kerdorka válasza:
Az első alkalommal néha belenyilallt,másodszorra már nem éreztem. Utána nekem kicsit feszítő érzés volt a fogamban 1-2 napig de nem volt vészes.Érzéstelenítőt mindenképpen kérjél!
2013. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítés nélkül gyökérkezelést csak sintér végezhet, vagy ha valamit ki akarnak belőled vallatni. :))


Nem,. szóval érzésteleníteni kell, akkor még esetleg előfordulhat, hogy valamit érzel, de akkor adja még máshova és úgy már biztos semmit nem érzel.


Egyébként ha a száj függőleges középvonalához közelebb kell kezelni, ott minden jóval érzékenyebb. Ha oldalsó v. hátsó fogról van szó, az már egy szuritól sem fáj.


Az viszont nagyon fontos, hogy a gyökér kezelt fogat néhány hónapon belül ellássák védő koronával, különben lepattog, szuvasodik és szétmállik. Sajnos sok ilyen fogam volt amin ezt megtanultam. Gyökérkezelni nem elég mert attól törékennyé válik és porladni kezd, ha nem kap védelmet külső mechanikus védelmet.

2013. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!