Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás, húzás vagy mi lesz...

Fogpótlás, húzás vagy mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Be van tömve az egyik bal felső rágó fogam, pár napja reggel fogmosáskor kiesett a mellette lévőnek az egész közepe! Pedig nem látszott semmi, rendszeresen ápolom, de sajnos örököltem és mennek tönkre akármit teszek (19 vagyok, sulis vagyok).

Szóval hiányzik ennek az egész közepe és frontra már fáj. Mit tudnak vele csinálni? Tb-re mennek az ilyenek?


2013. júl. 3. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tört ki olyan nagy darab akkor még betudja tömni,ha nem akkor szerintem kihúzza. Azt nem tudom h Tb-re megyek-e mert én magándokihoz járok.
2013. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
megyek-e helyett mennek-e akart lenni :D
2013. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az oldalai rendben megvannak, kívülről nyoma sincs, csak az a rész ami befelé homorú, az nincs meg, de az egészen az aljáig, gondolom azért érzékeny a hidegre is.

Sztk-ban csinálták a szomszéd fog tömését, előtte ez a fog rendben volt, lehet jobb lenne ezt magánnal csináltatnom? Inkább gyűjtsek rá?

2013. júl. 3. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát apum erre példa régebben sztk-s dokihoz járt és amit ki kellett volna gyökérkezelni fogát kihúzta neki a doki:/ Szerintem érdemes magándokinál megcsináltatni amit lehet ők mindent megmentenek legalábbis az én dokim az ilyen. :)
2013. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj el fogászatra vele, nehogy letörjön a fog, valószínű, hogy gyökérkezelni kell és betömik a fogad.
2013. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem biztos, hogy gyökérkezelni kell, de ha nagyon roncsolódott akkor valószínű. Semmiféleképp NEM húzzák ki!!! Aki ki akarja húzni menj el másik dokihoz, mert csak a munkát könnyíti meg magának. Vannak már úgynevezett inlay-ek, amit pont a nagyon lyukas rágófogakba találtak ki. Életszerű, csak beleragasztják a megtisztított, szuvasodásmentes fogadba. Remélem segítettem, minnéle lőbb csináltasd meg, nehogy letörjön a széle is.

Kitartást.

2013. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!