Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van egy kis fekete pötty a...

Ha van egy kis fekete pötty a fogamon az fogszuvasodás?

Figyelt kérdés
Nem fáj, de már 2 éve ott van rajta a pötty. Épp mikor észrevettem, kiderült, hogy a körzeti fogorvosnak lejárt a szerződése a faluban és bezárt a fogorvosi rendelő. 2 hónapja jött egy új fogorvos, elmentem hozzá, hogy nézze meg és tömje be ha kell, de azt mondta, hogy menjek haza és majd felhív, hogy mikor tud fogadni, azóta is hív. Sajnos magánfogorvosra nem igazán van pénzem. Régebben évente egyszer mindig elmentem ellenőrzésre, de már 2 éve nem voltam és félek, hogy ha nem tömik be a fogam akkor elkezd majd fájni és ki kell húzni :( Szerintetek a kis fekete pötty az mennyire súlyos szuvasodás?
2013. júl. 4. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot telefonon.
2013. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szerintem az fogkő lesz , menj fogorvoshozű4
2013. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább fogszuvasodás, mint fogkő. Már próbáltam hívni telefonon is, de mindig kitalál valamit, múltkor pl. az volt a kifogása, hogy tönkrement valamelyik gépe és majd visszahív. Nem tudom, hogy ilyen esetben mit lehet tenni..
2013. júl. 4. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egy "kis pötty" van rajta, akkor nem is biztos, hogy betömi a fogorvos. Kell egy bizonyos méretű lyuk, hogy tömje a doki, ha túl pici, akkor nem szokták tömni. Ha nem változott a mérete, akkor ne aggódj, nem pici fekete lyukak miatt szoktak fájó fogakat kihúzni, hanem mikor a pici pötty már jóval nagyobb. Nekem is van pár ilyen kis pici szuvasodás kezdeményem, fél évente megnézi a dokim, ha nagyobbodik vagy érzékeny lesz, akkor nyúl hozzá, de most még olyan picik (remélem így is maradnak), hogy nem tudja betömni normálisan - ha túl pici a lyuk, akkor könnyen ki/leesik a tömés is, mert nem tud megtapadni rendesen. Ezért icipici pöttyöket nem szoktak tömni. Ne aggódj, próbálj eljutni egy fogorvoshoz, de nem fogják kihúzni rövid időn belül a fogad a pici fekete pötty miatt, nyugi! :)
2013. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a válasz kissé megnyugtatott. Ezek szerint akkor a volt körzeti fogorvosom nem igazán értett az ilyen dolgokhoz, mert volt 2 rágófogam alul, amin épp, hogy voltak fekete elszíneződések (szerintem csak barázdaszuvasodás lehetett) és mégis betömte. Az egyik fogam azóta is érzékeny a hidegre-melegre, de sajnos nem tudtam vele fogorvoshoz menni, hiszen vagy nem volt, vagy nem fogad. :(
2013. júl. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!